• 1
  • 2
  • 3

Projekt Hvězdy pro hvězdy vrcholí na Křivoklátě, tentokrát s Hradilkem a Hilgertovou

V sobotu 22. 8. pokračuje letošní projekt vodních slalomářů Hvězdy pro hvězdy k propojení nejmladší generace s tou nejzkušenější. Na mistrovství republiky žáků na Křivoklát přijedou ty nejmladší podpořit stříbrný olympionik z Londýna a mistr světa 2013 Vavřinec Hradilek a úřadující mistryně Evropy Amálie Hilgertová. 

Žákovský přebor ve vodním slalomu ve Strakonicích (řeka Otava), s návštěvou tří reprezentantů ČR: Veroniky Vojtové K1, Terezy Fišerové C1 a Tomáše Raka C1, 27.6.2020Kromě závodního dne stráveného s Amálií a Vavřincem se můžou mladí republikoví šampioni z každé kategorie společně se 3 parťáky z oddílu těšit na tréninkovou hodinu se slalomářskými hvězdami. Kajakáře povede Vavřinec Hradilek, kajakářky Amálie Hilgertová, kanoisty Tomáš Rak a kanoistky Martina Satková. 

Z dětství si pamatuju, že vždycky když jsem potkal kohokoli z olympijských medailistů nebo ikon sportu, tak jsem z toho měl zážitek,“ vzpomíná světový šampion Hradilek. „Věřím, že teď můžeme ten zážitek minimálně zopakovat pro současné žáky. To je ten důvod proč tam jedu. Taky se mi samozřejmě líbí, že se to děje a že i my můžeme sportu něco dát, když nám tolik dal,“ popisuje.

Hradilek s Hilgertovou nejprve předvedou ukázkovou jízdu, tzv. předjízdu, zůstanou na závodech po celý den a budou žákům k dispozici. Můžou jim radit, povídat si s nimi, předávat zkušenosti. Na závěr těm nejlepším předají ceny – vítězům pak slalomářské hvězdy věnují jimi vedený trénink na vodě.

thumb Amalie HilgertovaObecně mi v oddílech a u našeho sportu chyběla mezigenerační výměna, sdílení zkušeností a propojení zkušenějších s těmi mladými, kteří je v mnoha případech obdivují a vzhlížejí k nim,“ popisuje kajakářka Hilgertová. „Proto jsem se sama rozhodla zapojit. Taky se mi líbí vracet se na místa, kde jsme jako žáci závodili, připomenout si, jaké to bylo, a zavzpomínat si na to, proč jsem ten sport začala dělat,“ dodává. 

Myšlenka projektu přitom zůstává stále stejná – podpořit nejmladší generaci slalomářů, třeba budoucí olympioniky, budoucí hvězdy. Motivovat je ke sportu a zároveň upevnit přátelskou atmosféru v prostředí vodního slalomu. 

Tagy: press, vodní slalom


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidLitovelGalasportVGDHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00