• 1
  • 2
  • 3

Olympijská nominace odstartovala ve Veltrusech. Galušková a Přindiš porazili mistry světa

DSC6246Na umělé slalomové dráze ve Veltrusech odstartoval v sobotu (16.4) Český pohár a s ním i boje o olympijské místenky. Mezi kajakáři se překvapivě nedostali do čelných pozic aktuální mistři světa. Vítězství si odnesl Vít Přindiš a Karolína Galušková.

V kvalifikaci se dopoledne ujal vedení jeden z favoritů do Ria, mistr světa z Troje 2013 Vavřinec Hradilek. Ve finále ho ale šťouch posunul až na 5. místo. Vedení se ujal jeho 27letý tréninkový partner Vít Přindiš, který zajel nejrychlejší čistou jízdu za 85,25 s. Za ním se umístil Ondřej Tunka a Luboš Hilgert. Až čtvrté místo tak obsadil jeden z favoritů, mistr světa Jiří Prskavec, který nabral na trati ve finále jeden šťouch. „Nevím, že bych tu bránu šťouchl. Ani náhodou, to cítíte. Ale mám tam toho šťoucha napsaného. Podali jsme protest, ale mně žádný protest stejně nikdy v životě nevyšel,“ řekl v cíli Prskavec.

DSC5964Mezi ženami se aktuální mistryni světa vedlo podobně jako Prskavcovi. Kateřinu Kudějovou také obral o lepší umístění jeden šťouch a nakonec obsadila 2. místo. Nejlépe si pak vedla Karolína Galušková.
Kudějová ale zůstává s výsledkem spokojená. „Mně teď stačí jezdit víceméně do trojky, pokud se tam ostatní holky kolem mě budou míchat. Byla jsem docela nervózní, zítra to bude klidnější.,“ přiznala svěřenkyně Jiřího Prskavce staršího.

Štěpánka Hilgertová obsadila 5. místo, když se před ní dostala v pořadí i Veronika Vojtová na třetím místě a její neteř Amálie Hilgertová na čtvrté pozici. „V minulé olympijské kvalifikaci jsem před čtyřmi lety věděla, že by proti mně reálně měla stát jen Kača Kudějová, která tehdy byla na vzestupu. Teď mi bylo dopředu jasné, že musím počítat jak s Karolínou Galuškovou, tak s Verčou Vojtovou. Že už to nebude jen mezi námi dvěma,“ přiznala šestinásobná olympijská reprezentantka.

DSC5750Úvodní díl kvalifikace deblkanoistů ovládlo duo Kašpar-Šindler, mezi kanoisty byl nejlepší Michal Jáně. Dvojnásobný olympionik Stanislav Ježek, který se léčí ze zranění ruky, obsadil se čtyřmi trestnými vteřinami 7. místo.
Kateřina Hošková ovládla kánoe žen před Terezou Fišerovou a Martinou Satkovou.

Zítra ve Veltrusech boje o nominační body pokračují. Finálové jízdy jsou opět v programu od 13:30h. O týden se pak slalomáři přesunou na oblíbenou trať v pražské Troji.