• 1
  • 2
  • 3

Na Lipně vyvrcholil Český pohár. Přindiš a Vojtová nejlepšími kajakáři

prskavecPoslední, šestý závod uzavřel v neděli 25. srpna letošní sérii Českého poháru Skupiny ČEZ ve vodním slalomu na Lipně.  V celkovém hodnocení v soutěži o auto se stali nejlepšími závodníky kajakáři Jiří Prskavec a Veronika Vojtová. Celkové pořadí v kategorii kajakářů ale ovládl Vít Přindiš, v kategorii singlkanoistů vyhrál Lukáš Rohan a mezi ženami Tereza Fišerová.

I v neděli potrápila přírodní slalomová trať pod Lipenskou přehradou většinu vodních slalomářů, kteří už v sobotu bojovali o republikové tituly. Letošní skvělou formu potvrdila Veronika Vojtová, která si v sobotu dojela na kajaku pro titul mistryně ČR a v neděli přidala i celkové vítězství nejen ve své kategorii, ale i mezi ženami v boji o automobil na jeden rok.

vojtova veronikaJelo se mi suprově, i když to bylo náročnější, hlavně psychicky. Ta trať byla opět náročná, ale trochu víc „pádlovací“, než včera. Včera nám trať stavěl trenér Milan Říha, dnes to byl Pavel Foukal. Byla tam těžká kombinace na Váňovi a pak konec tratě. Teď pojedu z plného tréninku zbylé dva Světové poháry, tak snad se mi povede formu dobře načasovat směrem k mistrovství světa," řekla vítězka Českého poháru Vojtová, která nasbírala celkově 412 bodů. Za ní skočila Kateřina Kudějová a Amálie Hilgertová s 369 a 365 body.

V kategorii C1 žen patřilo v neděli vítězství Tereze Kneblové. V celkovém hodnocení ale potvrdila vedoucí pozici čerstvá mistryně ČR, která dnes dojela jako pátá, Tereza Fišerová.

gebas nedeleMezi muži obhájil prvenství z loňského roku Lukáš Rohan, i když dnes dojel až 11. Vítězství pro olympionika Vítězslava Gebase před republikovým šampionem Matyášem Lhotou.

Jako nejrychlejší dojel mezi kajakáři v neděli Vavřinec Hradilek, kterému vítězství spravilo náladu po včerejším sedmém místě. Ale celkové hodnocení ziskem 348 bodů vyhrál Vít Přindiš  a jen o jediný bod za ním zůstal Jiří Prskavec, který dnes dojel třetí. V celkovém v hodnocení slalomářů mužů v soutěži o auto na rok vyhrál Prskavec (409 b) před Přindišem (381 b) a pak následovalo 371 bodů singlkanoistu Lukáše Rohana.

Vodní slalomáři se příští týden přesunou do dějiště Světového poháru v německém Markkleebergu. Pak se budou připravovat na vrchol v pražské Troji (6. – 8. 9.).

hradilek nedPrůběžné pořadí Českého poháru i soutěže o automobily můžete zjistit na

Tagy: press, Český pohár, slalom, Skupina ČEZ