• 1
  • 2
  • 3

ME Krakov: Česko bylo znovu nejúspěšnější zemí šampionátu

Mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let je za námi. A znovu můžeme být pyšní na naše mladé slalomáře i slalomářky. Závodníci a závodnice vylovili z krakovské slalomové dráhy 15 medailí a z toho 5 mistrovských titulů. Dalších 5 umístění přitom bylo těsně pod stupni vítězů a závodníci se museli „spokojit“ s bramborovou pozicí. Český tým juniorů se tak stal nejúspěšnější zemí šampionátu, tým závodníků do 23 let se stal 2. nejúspěšnější zemí šampionátu. Pojďme se ještě jednou za šampionátem ohlédnout.

Sečteno, podtrženo: 5 zlatých, 5 stříbrných, 5 bronzových

Kneblova junMladí slalomáři a slalomářky přivezli z polského Krakova pěknou sbírku medailí. Juniorská kanoistka Tereza Kneblová si z evropského šampionátu odvezla 2 tituly – z individuálního závodu i z týmového závodu hlídek. „Už jsem se z toho všeho celkem probrala. Troufám si říct, že to byl jeden z nejhezčích zážitku vůbec. Jízdu jsem si strašně užila. Ani moc nedokážu slovy popsat, jak jsem se po dojetí cítila. Byla to jednoduše pecka. Atmosféra byla taky skvělá. Jsem strašně vděčná, že to u toho mohla být moje rodina a kamarádi, co nás přijeli podpořit. Celý šampionát byl naprosto nepopsatelný. Jsem poctěna, že jsem mohla být součástí cele české výpravy,“ popisuje Kneblová po několika dnech.

Heger U23Podobně úspěšný byl také kanoista do 23 let Vojtěch Heger, který vybojoval individuální zlato a s týmovými parťáky vybojoval s závodě hlídek stříbro. „ME v Krakově byl pro mě poslední vrchol sezóny. Bylo skvělé, že se i přes nepřízeň doby uskutečnil takhle velký závod. Po neúspěchu v olympijské nominaci a 5. místě na ME v Troji jsem odjížděl lehce zlomený a demotivovaný. V kvalifikaci jsem se znovu dostal do závodní flow. V semifinále jsem předvedl zodpovědnou jízdu a věděl jsem, že pokud jí předvedu znovu, tak by z toho mohl být dobrý výsledek. Ve finále se všechno sešlo tak jak mělo a v cíli jsme mohl slavit titul mistra Evropy. Tento výsledek zlepšil mínění o mé letošní sezóně a jsem velice rád, že jsem po 3 letech mohl vystoupit znovu na nejvyšší stupínek,“ říká s 3denním odstupem Heger.

Junioři jako nejúspěšnější země šampionátu, tým U23 je ve své věkové kategorii druhý

Další 3 evropské tituly získali slalomáři a slalomářky v závodech hlídek – juniorské kanoistky, kanoisté a kanoistky do 23 let. Díky dalším 5 stříbrným, 5 bronzovým, a dokonce 5 „bramborovým“ medailím se čeští junioři znovu stali nejúspěšnější zemí šampionátu, druzí mezi juniory se umístila Francie, třetí Ruská federace.

Závodníci a závodnice do 23 let se stali 2. nejúspěšnější zemí šampionátu, nejúspěšnějším státem se stalo Německo, třetí Rakousko.

Satkova U23„Jsem opravdu nadšená z mého výsledku. Určitě jsem neočekávala, že svůj první rok v kategorii U23 zahájím střibrnou z individuálního závodu a zlatou ze závodu hlídek,“ popisuje zase kanoistka Gabriela Satková, která si v Krakova odvezla individuální stříbro a zlato ze závodu hlídek.

Znovu je vidět, že o budoucnost vodního slalomu se v Česku bát nemusíme. Spíš naopak. Můžeme se jen těšit, co „naši mladí“ ještě předvedou.

Tagy: press, slalom, junioři, U23, Mistrovství Evropy, vodní slalom