• 1
  • 2
  • 3

Kanoisté Jáně a Hošková mají v nominaci salomářů dvě vítězství

Hradilek Veltrusy

Veltrusy - Kanoisté Michal Jáně a Kateřina Hošková mají jako jediní dvě vítězství v polovině domácí nominace do reprezentace vodních slalomářů. Jistotu účast při závodech mistrovství Evropy, Světových pohárů a mistrovství světa tak mohou získat už příští týden v sobotu, kdy je na programu třetí díl nominačních bojů na Trnávce. Jedna z nejdůležitějších částí sezony skončí na stejném kanálu příští týden v neděli, kdy bude známa konečná nominace.

 

Výbornou pozici si po prvním a druhém místě v úvodních dvou závodech ve Veltrusích vyjeli deblkanoisté Jonáš Kašpar, Marek Šindler a Ondřej Karlovský, Jakub Jáně.  A totéž se podařilo také kajakáři Vavřinci Hradilkovi, jehož by nominace taktéž neměla minout. V této kategorii se přitom jede jen o dvě místa, neboť Jiří Prskavec má reprezentaci jako úřadující mistr Evropy jistou. O druhé místo svedou ještě velký boj nejspíš Luboš Hilgert a Vít Přindiš.

Hradilka přitom v pátek před závody potkala velmi nepříjemná událost, nezaviněně se totiž dostal do vážné autonehody, po níž musel být odvezen na vyšetření do nemocnice. Tam naštěstí lékaři neodhalili žádné vážnější zranění, nicméně Hradilek nebyl fyzicky úplně v pořádku. „Bolí mě z toho celý tělo, jsem trochu dobitej a rozlámanej,“ prozradil ve Veltrusích Hradilek.

I proto byl velmi rád, že polovinu nominace zvládl tak dobře. „V tomhle stavu jsem to zvládl,“ radoval se po nedělním závodu Hradilek. „hlavně mě to zase po dlouhé době bavilo, protože jsem jel o něco,“ upozornil kajakář, že po dvou letech, kdy měl nominaci jistou, musí opět o místo bojovat. V pondělí ho ještě čeká další vyšetření u lékaře.  „Věřím, že ten týden bude stačit na to, abych se dal do pořádku,“ doufal před druhou částí nominace na Trnávce.

Sedmačtyřicetiletá kajakářka Štěpánka Hilgertová v sobotu skončila čtvrtá, ale v neděli vyhrála a do druhé poloviny si veze dobrou pozici, aby se dostala do reprezentace. Tam nechybí od roku 1988 a její letošní účast v týmu by byla osmadvacátá v řadě. Stejně bodů má také Kateřina Kudějová.

„V sobotu byla lehčí trať, branky vysely vysoko, ale já jsem si tu cestu moc nezkracovala, takže ten čas nebyl rychlý, i když tam nebyla žádná velká bota,“ hodnotila sobotu Hilgertová.  Dnes to prý ale byla jiná písnička. “Trať byla těžší, branky nízko, takže i když jsem na pocit jela stejnou jízdu, tak ejhle, dneska to stačilo. Čtyři a jedna, to je dobře rozjeté, jsem zpátky ve hře. Věděla jsem, že to nebude snadné,“ povídala Hilgertová. 

Hilgertova Veltrusy

 

 

Tagy: press, Český pohár, slalom, nominace


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00