• 1
  • 2
  • 3

Kajakářka Hilgertová je opět v reprezentaci, v týmu nebude chybět ani Hradilek

Hilgertova TrnavkaŽeliv – Nestárnoucí kajakářka Štěpánka Hilgertová si opět vybojovala místo v reprezentaci ve vodním slalomu, v níž figuruje nepřetržitě od roku 1988. Ve víkendových posledních dvou nominačních závodech si sedmačtyřicetiletá dvojnásobná olympijská vítězka na své konto připsala druhé a třetí místo, jež jí náleží i v celkovém konečném hodnocení nominace. V každé kategorii budou reprezentovat tři lodě, nechybí ani stříbrný olympijský medailista Vavřinec Hradilek. 

 

        Nominaci kajakářů vyhrála Kateřina Kudějová, výbornými výkony a celkově druhým místem se v průběhu obou nominačních víkendů prezentovala talentovaná Karolína Galušková. Mezi kajakáři měl místo jisté díky loňskému titulu mistra Evropy Jiří Prskavec, společně s ním a Hradilkem je poprvé v kariéře v týmu Ondřej Tunka z oddílu Delfín Jablonec. Naopak těsně nominace minula Luboše Hilgerta a Víta Přindiše, loňského reprezentanta.

Hilgertovou přitom v pátek přitom bolelo rameno tak, že vážně uvažovala o odstoupení z nominačních bojů. „Nemohla jsem vůbec zvednout pravou ruku, ale naštěstí jsem to nějak zvládla. Rozhodně to byla letos jedna z nejnáročnějších nominací v životě,“ řekla v neděli na Trnávce Hilgertová.

Dramatická byla nominace mezi singlkanoisty, kde do konečného pořadí dnes promluvil vítězstvím Vítězslav Gebas. Ten se do týmu nakonec nevešel, ale mezi ním, Janem Maškem a Stanislavem Ježkem muselo rozhodnout dodatečné kritérium - procentuelní odstup. Ten měl nejmenší Ježek, jenž se tak do reprezentace vrátil po roční pauze. Stejné body na prvním a druhém místě měli Tomáš Rak a Michal Jáně.

 V kategorii deblkanoistů se do týmu už v sobotu dostaly dvojice Jonáš Kašpar a Marek Šindler a Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm. Dnes se k nim připojili Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň. Mezi kanoistkami budou reprezentovat Kateřina Hošková, Monika Jančová a Tereza Fišerová.

Hradilek Trnavka

Výsledky nominace:
Muži:
K1: 1. Hradilek 31 bodů (USK Praha), 2. Tunka (Delfín Jablonec) 30.
C1: 1. Rak 27, 2. Jáně (oba Dukla) 27, 3. Ježek (USK Praha) 25.
C2: 1. Kašpar, Šindler 31, 2. Karlovský, Jáně (všichni Dukla) 31, 3. Koplík, Vrzáň (USK Praha) 24.
Ženy:
K1: 1. Kudějová (USK Praha) 31, 2. Galušková (Sušice) 29, 3. Š. Hilgertová (Dukla) 28.
C1: 1. Hošková (USK Praha) 31, 2. Jančová (Č. Budějovice) 31, 3. Fišerová (Roudnice) 23. 

Tagy: press, Český pohár, slalom, nominace


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00