• 1
  • 2
  • 3

Kajakář Přindiš bere na Australian Open bronz, Prskavec i kanoistky bez medaile


Evropský šampion Vít Přindiš vypádloval na rankingovém závodě Australian Open bronzovou medaili. Na vítěze domácího Delfoura ztratil 2,64 vteřiny. Prskavec ve finálové jízdě dostal 2vteřinovou penalizaci a skončil bez medaile. Stejně jako kanoistky. Ve finále kanoistek jsme měli 2 české lodě, ale ani jedna nedokázala proměnit finálovou jízdu v medaili.

Prindis Přindiš se v pátek kvalifikoval až z druhé jízdy, do semifinále postoupil až z posledního, 10. místa, ale to nejlepší si šetřil nakonec. „Snažil jsem se to tam trošku tlačit, dvě místa mi trošku nevyšly, vím, že jsem tam oproti první jízdě ztratil trošku času, zas některý místa mi vyšly líp. Ale jsem rád, že jsem dneska dokázal předvést 2 dobré jízdy a vyjet si dobré umístění,“ hodnotí svůj finálový výkon 6. muž světového žebříčku. 

Prskavec startoval ve finále až jako poslední závodník. Vyhrál kvalifikační i semifinálovou jízdu, ale ve finále se mu nezadařilo a skončil 6. „Nahoře jsem udělal lehkou chybu a když to člověk takhle z tréninku napravuje silou, tak holt ta síla pak dole chybí. Navíc přišel stupidní šťouch, o kterém se snad ani nic jiného říct nedá,“ říká nespokojeně aktuální mistr světa.

Do finále kajakářů se probojoval také Ondřej Tunka a Vavřinec Hradilek. Ani jeden se však nevyvaroval chyb. Hradilek skončil s 2vteřinovou penalizací 8., Tunka s 50vteřinovou penalizací 10. 

Brilantním časem 88,32 závod mezi kajakáři vyhrál domácí Lucien Delfour, který se díky skvělému výkonu nominoval na olympijské hry. „Nejdůležitější bylo vyjet si olympiádu, a to se povedlo už po semifinále, protože ostatní australské lodě se do finále nekvalifikovaly. Takže jsem si hodně oddechl. Jízda pak nebyla perfektní, ale je vždy skvělé vyhrát doma,“ hodnotí Delfour. Druhý pak skončil Ital Giovanni de Gennaro, který na Delfoura ztratil 0,83 vteřiny.

Fiserova mDo finále kanoistek se probojovaly 2 Češky – Tereza Fišerová a Gabriela Satková. Česká favoritka Fišerová předvedla perfektní jízdu, ale nevyhnula se chybě na brance č. 14, kde inkasovala 50vteřinovou penalizaci. „Protivodu(branku č. 13, pozdn. red.) jsem zajela moc na těsno, pak mě proud vytáhl víc nahoru a už jsem neměla dobrý nájezd do další povody – musela se tam zaklánět a nevyšlo to,“ vysvětluje Fišerová.

Ani druhé kanoiste Satkové jízda nesedla a s 2vteřinovou penalizací skončila 9. Mezi kanoistkami kralovala domácí Jessica Foxová, která zvítězila s 5vteřinovým náskokem nad všemi ostatními. „Ve finále jsem zkoušela několik riskantnějších průjezdů, čímž jsem ještě o něco zvládla stlačit čas. V cíli už jsem vůbec necítila ruce,“ popisuje Australanka.

fox fisČeské slalomáře nyní čeká cca týden tréninku v Austrálii, po kterém se postupně začnou vracet zpátky do Česka a připravovat se na první vrchol sezóny – domácí nominaci. První nominační závod se pojede o víkendu 18.–19. dubna, o složení letošní reprezentace se rozhodne 25.–26. dubna.

 

 

 

Celkové výsledky: https://siwidata.com/canoe123/live?SessionKey=auscanoe.20200221

Oficiální stránky závodu: https://whitewater.paddle.org.au/slalom/

Tagy: press, slalom


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidLitovelGalasportVGDHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00