• 1

Hradilek vyhrál 6. Český pohár Skupiny ČEZ, Prskavec je poprvé bez stupňů vítězů

Kajakář Vavřinec Hradilek se na Lipně stal s perfektním časem prvním letošním porazitelem Jiřího Prskavce, který dojel pátý. Mezi kajakářkami kralovala budoucí tokijská olympionička a mistryně světa 2015 Kateřina Kudějová, na kanoi si ani dnes vítězství nenechala nikým vzít Tereza Fišerová. Mezi kanoisty byl nejrychlejším mladý Vojtěch Heger.

thumb CP Lipno nedele 14 300 200Hradilek s časem 99,46 vteřin vyhrál 6. Český pohár Skupiny ČEZ. „Mám tady vždycky dobrý pocit, ať to dopadne dobře, nebo špatně. Je to krásná řeka, poslední přírodní trať, na které jezdíme moc rádi, a vždycky když tady vyhraju, je to o to příjemnější, samozřejmě,“ říká stříbrný olympionik z Londýna a dodává: „No a kor v letošní sezóně, kdy Jířa vyhrál všechny závody a já jsem jediný, kdo ho porazil. Tím jsem spokojený ještě o trochu víc,“ usmívá se český kajakář. 

Prskavec dnes předvedl také rychlou jízdu, v dopolední kvalifikaci dokonce nejrychlejší jízdu dne, 2vteřinová penalizace a problémy ve spodní pasáži trati na známém Váňově skoku ho ale v nabitém finále odsunuly až na 5. místo.

„Trať byla extrémně jednoduchá a malá chybička holt stojí několik umístění dolů. Já jsem si dal malého šťoucha, zasekl jsem se zadkem o traviny ve dně, o kterých jsem nevěděl. Byla to jezdecká chyba, měl jsem to tam udržet víc ‚naplocho‘. V tom případě bych tam byl rychlejší, takže to mě mrzí a celkově mě to tam stálo výsledek,“ popisuje Prskavec, který poprvé po roce zůstává mimo stupně vítězů. 

Druhý dojel se ztrátou 0,16 vteřin Ondřej Cvikl, kterému se na Lipně očividně daří a po včerejším 3. místě přidává další dobrý výsledek. Dnes třetí dojel loňský republikový šampion Ondřej Tunka. 

thumb CP Lipno nedele 13 300 200Nejrychlejší kajakářkou dnes byla Kateřina Kudějová, která všem ostatním „nadělila“ neskutečných 2,69 vteřin. Porazila tak včerejší vítězku, mistryni republiky Amálii Hilgertovou. Na třetím místě dojela s odstupem 3,57  vteřin od vítězky Veronika Vojtová. 

„Tím, že tady úplně netrénujeme, tak tady není jednoduché jet. Ta voda je úplně jiná. Měla jsem respekt hlavně z levé protivody, z šestky, kde jsem se při tréninku vyklopila, ale dnes se mi dařilo, takže jsem ráda,“ říká dnešní vítězka Kudějová. 

Mezi kanoistkami dominuje Tereza Fišerová, která si ani dnes vítězství nenechala vzít. „Snažím se každým závodem dokazovat, že jsem nejlepší. Měla jsem trochu problémy první jízdu, ale tu druhou jsem se to snažila udržet v poklidu a nějak to vyšlo. Dole jsem zvolila průjezd ‚na jistotu‘ a myslím, že to vyšlo,“ komentuje svůj výkon Fišerová, která i se svým průjezdem „na jistotu“ porazila ostatní kanoistky o 3,45 vteřiny. 

Nejrychlejším kanoistou byl Vojtěch Heger. „Pocit je to skvělý, protože letos se mi podařilo vyhrát jen jednou, vždycky jsem jezdil taková druhé místa, občas i hůř, ale tady se to na Lipně povedlo. Včera druhý, o kousek, o šťouch, a dneska jsem jel čistě a ta jízda byla skvělá,“ popisuje kanoista, který pro Českou republiku vyjel účastnické místo na olympiádu v Tokiu a o svou reprezentaci bude bojovat na zářijovém mistrovství Evropy v Praze. 

thumb CP Lipno nedele 16 300 200thumb CP Lipno nedele 17 300 200Dnešním závodem končí soutěž o automobil na jeden rok od společnosti Autotreid. Cena je určená pro jednoho závodníka a jednu závodnici (bez ohledu na kategorii) s nejvyšším celkovým součtem bodů 1.–6. Českého poháru Skupiny ČEZ. Automobil mezi muži vyhrál Jiří Prskavec, ale s ohledem na jeho sponzorské závazky přechází výhra na druhého v pořadí, a to kanoistu Lukáše Rohana. Šťastnou výherkyní mezi ženami je kanoistka Tereza Fišerová. 

 

Odkazy: 

Tagy: press, Český pohár, slalom, vodní slalom, Skupina ČEZ


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00