• 1

Heger bere zlato mezi kanoisty, čeští slalomáři posbírali v Krakově 4 evropské kovy

Sobota 3. 10. byla prvním finálovým dnem na ME juniorů a závodníků do 23 let v polském Krakově. O medaile bojovali juniorští a U23 kanoisté a juniorské a U23 kajakářky. Celkem čeští závodníci posbírali 4 evropské kovy – nejvíce se dařilo Vojtěchovi Hegerovi, který bral zlato mezi U23 kanoisty. Mezi U23 kajakářkami brala bronz Antonie Galušková, mezi juniorskými kanoisty stříbro Adam Král a mezi juniorskými kajakářkami vypádlovala bronz Kateřina Beková.

Heger Krakov„Jelo se mi skvěle, jel jsem sice z posledního místa, což nemám moc rád, ale udržel jsem to. V jízdě byly malé chybky, ale stačilo to na zlato, takže mám hroznou radost,“ popisuje novopečený evropský šampion do 23 let Vojtěch Heger. „Poslední titul jsem měl 3 roky zpátky na ME juniorů a teď znova, takže je to super, užívám si to,“ doplňuje Heger, který už jednou evropský titul slavil – a nyní si ho může užívat znovu.

Těsně pod stupni vítězů skončil mezi kanoisty do 23 let na 4. místě Václav Chaloupka. A medaile mu unikla opravdu „o fous“ – chyběly pouhé 4 setiny. 

Hilgertova KrakovMezi kajakářkami byla největší českou favoritkou Amálie Hilgertová, která před dvěma týdny získala na seniorském ME v Praze bronz. Na trati se ale nevyvarovala několika chybám a skončila 4. „Jsem na sebe dost naštvaná, protože jsem tam udělala hloupého šťoucha tím, že jsem se to snažila zkrátit tam, kde se to zkrátit nemělo, a pak na kombinaci, na které jsem vydělávala celý víkend, jsem ztratila, protože jsem to tam úplně pokazila. Takže bych byla ráda, kdyby ta sezóna skončila nějak líp, ale bohužel...“ popisuje zklamaná Hilgertová, pro kterou bylo letošní ME poslední mezi závodníky do 23 let. 

Galuskova KrakovMezi kajakářkami jsme ale bez medaile nezůstali. Bronz vylovila z krakovských peřejí Antonie Galušková, která měla při semifinále trable s ramenem. „Je to hrozně super a zároveň hrozné vtipné, protože jsem první rok v ‚třiadvacítce‘, takže jsem od toho moc neočekávala a najedou je z toho 3. místo. Je to úplně neskutečné,“ říká Galušková. V semifinále jsme ale u 13. brány mohli pozorovat karambol s ramenem.  „Nechala jsem se chytnout válcem a rameno šlo do takového zadního pohybu. To mi to rameno vytáhlo z jamky a zase zapadlo, takže jsem tu jízdu tak nějak dojela s tím, že jsem nevěděla, jestli mi to bude stačit na finále, nebo ne. Pak jsem si to nechala zatapeovat a nějak se mi jelo dobře,“ vypráví Galušková o závodě, na který bude pravděpodobně ještě dlouho vzpomínat. 

 

Mezi juniory to zacinkalo Adamovi Královi na kanoi a Kateřině Bekové na kajaku

Mezi juniorskými kanoisty vybojoval stříbro Adam Král. Těsně pod stupni vítězů pak skončil na 4. místě Kryštof Lhota, kterého od bronzu dělilo 1,76 vteřin. 

Kral KrakovJe to úžasné, nemám vůbec slov, je to paráda,“ nemůže po jízdě posbírat slova mladý vicemistr Evropy Král. „Určitě jsem spokojený, myslím si, že to nemohlo dopadnou ani líp. Tím, že jsem tady skoro netrénoval a byl jsem po nemoci, tak nemůžu chtít víc, takže paráda,“ doplňuje Král. 

Mezi juniorskými kajakářkami přidala bronz loňská vítězka Kateřina Beková. Na vítězku Paulinu Pirro z Německa jí chyběly 3,18 vteřin. 

Bekova KRakov„Je to skvělé, jsem hrozně ráda za medaili. Na startu jsem si zas tolik nevěřila, ale během té jízdy jsem slyšela, že vedu, ale pak jsem to nechala na 17. brance, což mě trochu mrzí, ale jsem moc ráda za 3. místo. Každá medaile se počítá,“ popisuje Beková hned po dojetí. 

Na skvělém 4. místě skončila mladá Barbora Karlíková, která mezi juniory letos startovala poprvé. 

Čeští slalomáři se dnes téměř v plném počtu kvalifikovali do finále – ze semifinále nepostoupila jen jedna česká loď. Finále se pak ve vysněnou medaili povedlo proměnit 4 závodníkům/závodnicím. 

Juniorské a U23 mistrovství Evropy ve vodním slalomu zítra pokračuje semifinálovými a finálovými jízdami kajakářů a kanoistek. Na start se těší např. Gabriela Satková, aktuální seniorská mistryně Evropy nebo Tereza Fišerová, naše budoucí olympionička v Tokiu. 

Odkazy: 

Tagy: press, slalom, junioři, U23, Mistrovství Evropy, vodní slalom


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00