• 1

Čeští slalomáři vyhlíží závody pod pěti kruhy. Program startuje už zítra

Čtveřice českých vodních slalomářů absolvovala v Tokiu poslední tréninky a po více než dvoutýdenní přípravě na upravené trati se definitivně přiblížil jejich vysněný start. Jako první jdou do akce Kateřina Minařík Kudějová a Lukáš Rohan, kteří se už zítra představí v rozjížďkách. Finále kanoistů je na programu v pondělí 26. července, kajakářky pojedou o medaile v úterý 27. července.

Jiří Prskavec, Tereza Fišerová, Kateřina Minařík Kudějová a Lukáš Rohan – to jsou čtyři české medailové naděje, které budou už od zítřka bojovat o další cenné kovy do sbírky druhého nejúspěšnějšího olympijského sportu. Na přestavěné trati se v neděli jako první v rámci rozjížděk představí kanoisté, kde nebude chybět 26letý český reprezentant Lukáš Rohan. „Důležité je si udržet dobrou náladu a předvést se v co nejlepší formě v daný okamžik,“ uvádí nejlepší český singlíř, kterého čeká premiéra pod pěti kruhy. „Trať je extrémně náročná v tom, že se tu člověk moc nesveze. Voda moc nepomáhá, spíš bych řekl, že naopak – o to víc sil to stojí a ve vedru je to ještě těžší,“ přibližuje Rohan náročné podmínky. 

Na rozjížďku kanoistů navážou kajakářky. Do svého druhého olympijské závodu nastoupí Kateřina Minařík Kudějová. „Trať je rozhodně lepší, byť to i tak není zrovna můj šálek kávy – mám raději trošku jiný stal tratí, méně silový a techničtější. To ale neznamená, že na závod nebudu dobře připravená,“ slibuje česká reprezentantka, která si v Tokiu bude chtít vylepšit desáté místo z Ria 2016.

Premiérová účast pod pěti kruhy čeká singlířku Terezu Fišerovou – soutěž kanoistek, která odstartuje ve středu 28. července, je součástí olympijského programu poprvé v historii. „S tratí jsem se docela skamarádila, celkově z toho mám dobrý pocit. Došlo tam k několika změnám, trať je stabilnější a férovější, za což jsem ráda. Olympijská atmosféra na nás dýchá ze všech stran, zatím nepociťuju žádnou nervozitu, naopak si to užívám. Svůj cíl už jsem si splnila,“ usmívá se 23letá rodačka z Roudnice nad Labem.

Olympijské klání vodních slalomářů vyvrcholí v pátek 30. července závodem kajakářů. Na bronzovou radost z Ria 2016 bude chtít navázat aktuální světová jednička Jiří Prskavec. „Věřím, že forma přichází, udělal jsem pro to maximum. Teď začínám odpočívat a každým dnem se to zlepšuje, nějakým způsobem ještě probíhá adaptace na teplo, ale věřím, že právě s tím odpočinkem se to daří líp,“ uvádí jedna z největších hvězd české výpravy. „Změny na trati jsou super, opravdu patří velká poklona lidem, co to realizovali – během pěti dní přestavěli celou trať a teď je férová. Ani bych nevěřil, že se dá z tohoto typu překážek udělat takto odlišná trať. Moc se těším, co nám vymyslí za rozestavění branek, a věřím, že závod bude pěkný,“ uzavírá Prskavec.

Do semifinále kajakářů postupuje 20 nejrychlejších,  semifinále kajakářek pojede 24 závodnic, z rozjížděk singlířek a singlířů postupuje 15 nejlepších. Finálovou desítku následně vytvoří 10 nejrychlejších závodníků v každé kategorii.  

Program závodů vodních slalomářů

Neděle, 25. července: rozjížďky C1 muži (L. Rohan - 6:25), K1 ženy (K. Minařík Kudějová - 7:40)

Pondělí, 26. července: semifinále, finále C1 muži

Úterý, 27. července: semifinále, finále K1 ženy

Středa, 28. července: rozjížďky C1 ženy (T. Fišerová - 6:30) a K1 muži (J. Prskavec - 7:47)

Čtvrtek, 29. července: semifinále, finále C1 ženy

Pátek, 30. července: semifinále, finále K1 muži

Odkazy

Web Olympics.com - https://olympics.com/tokyo-2020/en/sports/canoe-slalom/

Online výsledky - https://olympics.com/tokyo-2020/olympic-games/en/results/canoe-slalom/olympic-schedule-and-results.htm

 

 

Tagy: press, Olympijské hry, vodní slalom, top, reprezentace


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00