• 1
  • 2
  • 3

Třicet jedna českých lodí postoupilo do zítřejšího sprintového finále

Třetí den na mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let ve sjezdu na divoké vodě probíhala kvalifikace ve sprintu. Celkem jednatřicet českých lodí můžeme očekávat na stratu zítřejšího finále. Třináct závodníků z kategorie U23 a dalších osmnáct juniorských nadějí bude bojovat o medailová umístění.

Ostřílený kajakář Vojtěch Matějíček předvedl bezchybnou jízdu a dojel druhý. Jeho výsledek mu zajistil přímý postup do finále. Ostatní čeští kajakáři museli své výkony prodat v druhých kvalifikačních jízdách. Mikuláš Zapletal zajel ve své opravné jízdě třetí nejrychlejší čas dne a právem se tak nominoval do finále. Jan Šindelář taktéž postoupil.

Mezi kajakářkami na kajaku obsadila česká jména hned tři přímá postupová místa. Marie Němcová se nominovala z druhé příčky, místo za ní dojela Barbora Dimovová a poslední postupové místo uhájila Klára Vaňková. Zuzana Dziadková se postavila do bojů o finále ještě jednou. Vydařilo se, a v zítřejším finále můžeme očekávat kompletní sestavu kajakářského družstva.

Marie Němcová brala úspěchy i na singlkanoi. Stejně jako na mistrovství Evropy dospělých, které se konalo před dvěma týdny ve Španělsku, obsadila Němcová první postupovou příčku a ocitla se tak v roli favoritky. Ve finále ji doplní i oddílová kolegyně Zuzana Dziadková.

Na startu můžeme očekávat i všechny české singlkanoisty – Filipa Janů, Michala Šmoldase a Matouše Bauera.

Mezi kajakářkami, tentokrát v kategorii juniorek, ovládla kvalifikační boje Tereza Kneblová. Medailistka z dlouhého sjezdu potvrdila formu i na sprintu. Nominaci úspěšně zvládla i Anna Retková a Michaela Zedníčková. Kneblová s Retkovou startovaly i na singlkanoi a obě se zdárně nominovaly.

Výsledky sprintové kvalifikace potvrdily neporazitelnost juniorských singlkanoistů. Matěj Vaněk vybojoval první postupovou příčku, druhý dojel Martin Kratochvíl a třetí místo vyjel Karel Rašner. Poslední postupové místo z první jízdy obsadil František Salaj, který dojel pátý. Zítra tak můžeme očekávat vysoké ambice českých reprezentantů.

Aktuální juniorský leader Matyáš Novák jel v nominaci opět bezchybně. Obsadil druhé místo a s přehledem se kvalifikoval. Jakub Gabrlík bral páté postupové místo. Jakub Lacina zdárně zopakoval druhou kvalifikační jízdu. Všechny tři české reprezentanty tak čeká premiérová účast na mistrovském finále ve sprintu.

I všichni čeští deblkanoisté zdárně prolítli dnešní kvalifikací. První jízda přinesla českým barvám hned čtyři postupové příčky. První dojela posádka Karel Rašner – Matěj Vaněk, druzí skončili aktuální mistři z dlouhé sjezdu František Salaj s Petrem Veselým. Čtvrté postupové místo obsadila bratrská posádka Matouš Baier – Alva Baier a pátí dopádlovali Adam Ondřich – Samuel Vejnar.

Dnešní úspěchy mladých reprezentantů znamenají téměř stoprocentní úspěšnost pro český tým. V zítřejších dopoledních hodinách proběhne finále ve sprintu, na které naváže závod družstev.

Výsledky dnešních kvalifikací jsou k dispozici zde.

Tagy: press, sjezd, junioři, U23, Mistrovství Evropy, reprezentace


Partneři sjezdu na divoké vodě

LitovelGRMGalasportHikoAirMarineAlpinePRO

 

 

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00