• 1
  • 2
  • 3

První letošní tituly jsou rozdané. Sjezdaři zahájili sezónu dlouhým sjezdem

V sobotu 5. června se uskutečnil první závod Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě. Na řece Moravě sbírali závodníci cenná umístění, ale i body do seniorské a juniorské reprezentace. Po skončení individuálních jízd následovalo mistrovství České republiky v hlídkách, které se v loňském roce vůbec neuskutečnilo.

Volba tratě prvního dlouhého sjezdu byla z pohledu předešlých let lehce atypická. Řeka Morava sice neskrývá těžké a záludné pasáže, přesto dokáže zaručeně prověřit aktuální formu závodníka. Přibližně dvacetiminutový úsek na mělčinaté řece, přinesl hned první tituly.

Svou formu na singlkanoi prokázal pardubický závodník Ondřej Rolenc, který si v prvním závodě dojel pro zlatou medaili. Na druhou příčku si mezi dospělými sáhl, věkem teprve juniorský závodník, František Salaj. Třetí skončil Karel Rašner.

72332a0e 4b6a 4373 a7a5 bcde342ea73eV ženách na kajaku dominovala Barbora Dimovová. Jako jediná žena dokázala stlačit svůj čas pod dvacet dva minut. Bylo to těsné, ale časem 21:59,43 si zajistila zlatou příčku a velmi cenné body do nominace na mistrovství Evropy dospělých. Mezi ženami se prosadila mladičká závodnice Kristina Novosadová, která v tomto závodě brala stříbro. Nečekané výkony předvedla i Klára Vaňková, která skončila třetí.

Jediní dva závodníci z celého startovního pole dokázali stlačit čas pod dvacet minut. Prvním z nich byl vítěz kajakářské kategorie Karel Slepica, který dojel v čase 19:40,93 a druhým byl Adam Satke. Jejich časy byly velmi vyrovnané. Tři vteřiny dělily brněnského závodníka od vítězství, které bral v dnešním závodě Karel Slepica. Bronz vybojoval Kamil Mrůzek.

„Zahájit první závod vítezstvím je samozřejmě super. S délkou trati jsem zrovna nadšený nebyl. Žádné vlny, hodně mělčin a zatáček, počasí před bouřkou. Nic, co by definovalo příjemný závod. Výsledek ale nemohl dopadnout lépe. Před sebou máme ještě poměrně hodně závodů, ale body do nominace z prvního místa se rozhodně neztratí!“ dodává vítěz kajakářské kategorie, Karel Slepica.

Zuzana Dziadková po náročném závodě na kajaku odstartovala i v druhé kategorii, tentokrát na singlakoii. V cíli šestadvacetiminutového závodu se mohla radovat z vítězství. Druhé místo doplnila její oddílová kolegyně Marie Němcová a pro třetí příčku si dojela Jana Střílková.

f9bf4851 476f 4cec a96c c7cb9fdc4c0a Individuální boje uzavřela již tradičně kategorie deblkanositů. Nejlepší čas a další titul, získala posádka Daniel Suchánek – Ondřej Rolenc. Na
stříbrné umístění navázal i litovelský závodník František Salaj, tentokrát na deblkanoi s Petrem Šmakalem. Bronz míří do Českého Krumlova zásluhou mladé nadějné posádky Adam Ondřich – Samuel Vejnar.

Nečekané výsledky přineslo mistrovství České republiky v závodě hlídek. Po loňské absenci tohoto šampionátu došlo k zásadním změnám ve složení určitých posádek. Jednotlivé oddíly tak mohly předvést svou sílu, která poukazuje na kvalitní přípravy svěřenců.

V kategorii singlkanoistů zvítězilo litovelské trio Salaj – Šmakal – Šmoldas. Po první příčce mezi ženami sáhla českokrumlovská posádka Novosadová – Kučerová – Plachtová.
 Mezi absolutní špičku mezi kajakáři dosáhla v nabité konkurenci hlídka ze Semil, ve složení Mrůzek – Lacina – Vodrážka. Ženskou singlkanoi ovládla posádka z Olomouce, Horová – Střílková – Vrbová. Sobotní šampionát uzavřelo vítezství Pardubické deblové posádky v kategoii 3xC2 muži.

„Je hezké vidět po dlouhé době známé tváře. Přesto, že si na vodě konkurujeme, na břehu je vše jinak. Celá ta atmosféra kolem závodů mi opravdu scházela. Doufám, že jsme
nastoupili na správnou závodní vlnu, která nás proveze všemi plánovanými závody a nic nám jí nevezme,“
 komentuje na závěr Karel Slepica.

Sobotním závodem se vše opět dostalo do pohybu. Rozdávaly se mistrovské tituly i body do nominace. Český pohár ve sjezdu na divoké vodě pokračuje hned následující den. Nedělní závod zahrne i mistrovství České republiky v kategorii U23, což znamená, že program je opět plně nabitý.