• 1
  • 2
  • 3

Mistrovství republiky ve sjezdu patřilo favoritům

Rygel-Vesely-C2Sezona sjezdařů na divoké vodě začala ve velkém stylu. Prvním důležitějším závodu roku bylo mistrovství republiky v dlouhém sjezdu na řece Kamenice. Na náročné trati, se dařilo favoritům.

V úvodní kategorii dne po zásluze vyhrál pardubický Ondřej Rolenc - aktuální mistr světa ve sprintovém závodě. „Jelo se po minutových intervalech, číslo přede mnou startoval Tonda Haleš, a už na jedné z horních rovinek jsem ho viděl a to znamenalo, že je to dobré. Tento týden jsem většinu času strávil na stavbě domu a tak jsem moc tréninku neměl, jsem tak rád, že jsem začal sezonu dobře,“ komentoval Rolenc své vítězství o více než půl minuty před druhým Halešem z Českého Krumlova.

 

Rolenc C1

Rygel Vesely C2

Také mužský kajak a deblkánoe skončily podle předpokladů. V závodě dvojic byli nejrychlejší Marek Rygel s Petrem Veselým - mistři světa v dlouhém závodě z loňského roku. Titul v kajaku bez překvapení uhájil Kamil Mrůzek. „Popravdě ani nevím, který je to titul, tuším, že tak patnáctý. Příprava u mě letos zatím nebyla ideální. Na soustředění ve Španělsku jsem měl problémy s ramenem, pak přišla viróza a po dnešním vítězství jsem si trochu oddechl,“ svěřil se Mrůzek, který zlato uhájil o necelé čtyři vteřiny před druhým Tomášem Slovákem.

Mruzek K1M

V kategorii kajakářek chyběla na startu Michaela Mrůzková, která před několika dny porodila syna. Při neúčasti největší favoritky si zlato z divoké Kamenice vyjela členka mladé sjezdové generace a mistryní republiky se stala vůbec nejmladší závodnice na startu šestnáctiletá Anežka Paloudová z Českého Krumlova.

Výsledky 1. ČP a MČR 2015  v  dlouhém sjezdu

Paloudova K1W

Tagy: press, Český pohár, sjezd


Partneři sjezdu na divoké vodě

LitovelGRMGalasportHikoAirMarineAlpinePRO

 

 

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00