• 1
  • 2
  • 3

Mistrovství ČR ve sprintu v Roudnici zakončilo nominační boje

AAA 8032Po vyrovnaných víkendových soubojích v Roudnici nad Labem známe jména letošních Mistrů České republiky ve sprintu a to jak v kategorii do 23 let, tak i mezi seniory. V kategorii kajakářek zvítězila v nedělním mistrovství ČR seniorů Anežka Paloudová.

„Z titulu mám velkou radost, protože zrovna na kanále v Roudnici se mi v loňském roce vůbec nedařilo. Letos jsem to ale prolomila a v sobotu i v neděli jsem zajela dobré jízdy, se kterými jsem nadmíru spokojená,“ okomentovala svůj výkon Paloudová, která kromě seniorského zlata získala v sobotu stříbrnou medaili v kategorii do 23 let.

AAA 8111Další dvě medaile pak přidala na singlkanoi, kde se v obou dnech musela po velmi těsném souboji sklonit pouze před pardubickou závodnicí Radkou Valíkovou. „Včera mi Radka dala tři desetiny vteřiny, dneska už jen jednu setinu, tak to vypadá, že se zlepšuju,“ žertovala na konto těsného souboje Paloudová

Mezi deblkanoisty zvítězili v obou dnech Marek Rygel s Petrem Veselým, kteří tak získali nejen titul mistrů republiky ve sprintu, ale zároveň potvrdili svou nominační výjimku, která jim byla na předchozí závody udělena kvůli nemoci Marka Rygela. Jistotu startu na Mistrovství světa si druhým a čtvrtým místem zajistila také dvojice Vladimír Slanina – Michal Šrámek.

V kajaku mužů si odnesl republikový titul stejně jako v loňském roce Tomáš Slovák, který se tak nominoval do reprezentačního družstva. Tomáše Slováka a Kamila Mrůzka, který měl start na MS zajištěn už před víkendovým kláním, doplní v reprezentaci mladá krev v podání Matyáše Zierise a Filipa Hrice

AAA 8246Těsné souboje nabídla i kategorie singlkanoistů, kde se prvních pět závodníků seřadilo do necelé vteřiny. Titul mistra ČR mezi singlíři obhájil Ondřej Rolenc, který za sebou v těsném závěsu nechal Vladimíra Slaninu a Václava Kristka. Těsně pod stupni vítězů skončil Michal Šmoldas, kterému ale čtvrté místo stačilo k nominaci do seniorského reprezentačního družstva. „Po nepodařeném sobotním závodě už jsem se bál, že se mi dveře do reprezentace nadobro zavřeli. Dneska jsem ale zabojoval a nakonec jsem se do seniorského týmu dostal. Bylo to ale velmi těsné, mezi mnou a Vaškem Kristkem rozhodl až poměr vzájemných vítězství,“ řekl juniorský mistr světa Šmoldas.