• 1
  • 2
  • 3

Martina Satková čtyřnásobnou mistryní světa. Češi připisují dalších čtrnáct individuálních medailí.

12653f12 681b 4fc6 b1c1 e4b33e1b40b1Třetí den na mistrovství světa juniorů ve sjezdu přinesl českým závodníkům hned čtrnáct individuálních medailí. Na Vrbasu se dnes závodilo na dvaceti minutové trati, která obnáší jak těžké a technické pasáže, tak rovné a dlouhé mělčiny. Připravenost českých reprezentantů na zdejší trati se potvrdila a náš tým dnes opět odjíždí jako suverénní leader.

Tereza Kneblová, aktuální mistryně světa ve sprintu, si dnes dojela pro krásnou bronzovou příčku. „Do cíle jsem dojela neuvěřitelně rozklepaná. Do své kajakové jízdy jsem dala sto procent a třetího místa si nesmírně cením. “ komentuje Terka v cíli. Nejmladší členka týmu, Kristina Novosadová, vybojovala v dnešním sjezdu celkové páté místo.

thumb dc1865b0 80a3 4c7d a780 dbf06be34fb0Matouš Beier včera velmi výrazně překvapil svou jízdou, když ve sprintovém finále dojel třetí. Dnes otevřel oči celému světu po druhé. V klasickém závodě se totiž dojel pro titul mistra světa a s náskokem sedmi vteřin ovládl celou kategorii juniorských singlířů. Třetí místo ve stejné kategorii vybojoval Karel Rašner, který v dvacetiminutovém závodě ztratil pouhou jednu sekundu na druhé místo.
„Ve skutečnosti jsem si o sobě myslel, že jsem sprinter a s tímto výsledkem bych ani ve snu nepočítal. Nemám slov a zřejmě si veš uvědomím až s odstupem času. Až na posledním mezičase jsem vedl a od té doby jsem jel, co síly stačili.“ komentuje výsledek Matouš Beier.

Novým vicemistrem světa se stal Vojtěch Matějíček. Po vyhrané kvalifikaci, následném nevydařeném finále ve sprintu si spravil chuť a v dlouhém závodě bere stříbro v kategorii K1 muži.
„Mým cílem bylo zajet do pátého místa. Po včerejším závodě jsem dnes nastupoval s trochu většími ambicemi. Tempo jsem si rozvrhl velmi dobře a díky předstartovní koupeli ve studené vodě jsem vydržel s frekvencí až do konce.“ hodnotí Vojta Matějíček.

Mezi singlkanoistkami se pořadí oproti včerejšku nijak nezměnilo. Petra Štěpánková si opět dojela pro stříbro. Tereza Kneblová, jež ztrácela na Petru pět vteřin, brala bronz. Obě skončily za italskou závodníci Cecilii Panato, která v dnešním závodě brala zlato na kajaku i na singlu.

Ani český debl nepustil titul mistrů světa, tentokrát získaný deblovou posádkou František Salaj a Petr Šmakal. Druhé místo v těsném souboji mezi českými posádkami, patří posádce Karel Rašner - Matěj Vaněk. Tím je uzavřena kategorie juniorů, kteří v dnešním závodě získali osm individuálních medailí.

Kategorii U23 otevřelo opět dívčí družstvo. Češky patří ve sjezdu k dlouholeté špičce, což potvrdil i dnešní závod. Nejlepšího ženského času dosáhla Martina Satková a stala se tak opět mistryní světa. Barbora Bayerová, jež své ambice směřuje spíše k dlouhému sjezdu, obhájila svůj výsledek z minulého roku a skončila třetí.

Více mistrem světa v kategorii singlkanoistů se stal Václav Kristek, kterého porazil pouze Francouzský závodník Theo Viens. Václav neměl mnoho času na odpočinek. Po své individuální jízdě vyjel opět na start a pustil se do závodu deblkanoistů se svým oddílovým parťákem Filipem Jelínkem. Hoši si dnešním závodem polepšili své bramborové umístění ze sprintu a dnes brali neuvěřitelné druhé místo.

thumb d2e39c7e b1b8 4061 a6c4 75e561742fc8Největší úspěchy sbírá na tomto šampionátu Martina Satková. Čtyři individuální starty dokázala přeměnit v čtyři zlaté medaile a stala se tak čtyřnásobnou mistryní světa ve sjezdu na divoké vodě. V kategorii singlířek si dnes dojela pro zlato. Karolína Paloudová, která vkládala své naděje spíše do dlouhého sjezdu, si dnes dojela pro titul vice mistryně světa.
„Druhý závod ve třiceti šesti stupních je opravdu náročné. Má tělní teplota má momentálně asi osmdesát stupňů a já jsem ráda, že už mám pro dnešek splněno. Těší mne, že mohu přidat další medaili do české sbírky, která už je opravdu slušně nabita. Jsem hrdá na český tým, jenž zde předvádí jeden úspěch za druhým.“ komentuje v cíli Martina Satková.

Předposlední den světového šampionátu je u konce. Česká Republika si k sedmnácti medailím z předchozího dne připisují ještě čtrnáct individuálních medailí z dlouhého sjezdu. Celé mistrovství uzavře zítřejší závod týmu a my se těšíme na další vybojováné medaile pro česky tým.

Sledujte nás na instagramu a Facebooku “Českého vodního slalomu a sjezdu”.