• 1
  • 2
  • 3

Kristek získává zlatý double na MEJ ve sjezdu

DSC 32711První den úspěšně ukončen. 14 medailí z jediného závodu - jímž byl individuální dlouhý sjezd.
Pět titulů mistra/mistryně Evropy. Tři stříbrné příčky a šest bronzových. To vše dokázali čeští sjezdaři vybojovat při dlouhém sjezdu.

První kategorií na startu byly K1 ženy juniorky. V hlavní roli se zde představila Barbora Dimovová, která si dojela pro titul Mistryně Evropy. Na stupně dosáhla i DSC 31361Karolína Paloudová, jež se umístila na třetím místě. „Jsem posledním rokem juniorka a tento titul mi chyběl do mé sbírky. Chtěla jsem ho dosáhnout a nakonec se vše podařilo a jsem za to opravdu šťastná. Trochu jsem přepálila start a bála jsem se, že mi během jízdy ztuhnou ruce. Na prvním mezičase jsem ale byla první, což mne nakoplo a náskok jsem udržela až do cíle,“ komentuje svůj výsledek Barča

V kategorii žen U23 nenašla české děvčata přemožitelku. Obsadila totiž pozice jedna, dvě, tři, čtyři. První místo a titul si urvala Martina Satková. Těsně za ní skončila druhá Anežka Paloudová a pro třetí příčku si dojela Barbora Bayerová. Tou nejméně populární, tedy „bramborovou“ se stala Klára Hricová. „Můj první titul v kategorii U23. Byla to dřina, jelikož jsem v poslední době neměla tolik sjezdových tréninků. Je to vybojovaný a zasloužený titul a těší mě to o to víc, že jsme čtyři Češky za sebou, protože jsme ukázaly absolutní nadvládu v dlouhém sjezdu a myslím si, že to bude velká motivace pro další holky, protože lepší už to být ani nemůže,“ říká Martina.

DSC 4247Singlkanoisté U23 zopakovali již zmíněné pořadí juniorských kajakářek. Titul mistra Evropy vybojoval v tomto závodě Václav Kristek a pro třetí příčku si dojel Michal Šmoldas.

Václav Kristek se dnes stal rozhodně nejúspěšnějším závodníkem široko daleko. Citát „Veni, vidi, vici“ dokonale definuje jeho dnešní den. Ke svému zlatému umístění ze singlkanoe, totiž přidal ještě druhý titul, a to se svým parťákem Filipem Jelínkem. V závodě deblkanoistů dojela posádka Jelínek-Kristek pro další zlato tohoto dne. Vašek tak získal „zlatý double.“

„Rozhodně jsem to nečekal, o to víc mě to těší. Na deblu jsem doufal ve zlatou příčku. S Filipem jsme vyhráli před třemi lety v Americe a o rok později v rakouském Murau, takže jsme jeli obhájit titul. Střídání dvou kategorií bylo v tomto horku hodně náročné a já jsem nadmíru spokojený, že oba mé závody vyšly takhle dobře,“ okomentoval svůj výkon Vašek.

DSC 3450V juniorských deblech zopakovala posádka ve složení Richard Nachtigal - Tomáš Heindrych svůj loňský výsledek a urvala krásné třetí místo. Ve stejné kategorii, na stejné příčce, jen v opačném pohlaví, dojela deblkanoe Marie Němcová-Dominika Dvořáková.

V kategorii singlkanoistek vyrazily na trať nejprve juniorky. Pro druhé místo si v této kategorii dojela Karolína Paloudová. Ve velmi těsném závěsu za ní a třetí místo obsadila Tereza Kneblová. Trable v závodě i v cíli odnesly brněnské závodnice Satková a Němcová, které musely nedobrovolně opustit loď a šance o dobrá umístění pro ně tím okamžikem nemile skončila.

Singlířky v kategorii U23, výsledky mladších svěřenkyní ještě více podtrhly. Titul mistryně Evropy urvala Anežka Paloudová. Druhá skončila Martina Satková. „Znamená to pro mne hrozně moc. Po tom co se mi nezadařilo ve Švýcarské Muotě, jsem doufala v nějaký lepší výsledek. Na klasiku si věřím trochu více než na sprint, tudíž jsem do závodu vkládala větší naděje a výsledek nakonec předčil mé očekávání,“ dodává Anežka

Máme za sebou pouze jeden den a hned tolik slávy. Zítra se pojedou hlídky a český tým má po dnešku velmi dobře našlápnuto. Nezapomeňte i vy podpořit reprezentační družstvo.

Tagy: press, junioři, U23, Mistrovství Evropy