• 1
  • 2
  • 3

Jakub Zavřel s Petrem Mojžíškem získávají zlatý maratonský double. Řeka Adige v Itálii hostila další řiční maraton

IMG 1468Někteří závodníci si po Krumlovském maratonu nedopřáli příliš velkého odpočinku. Na řece Adige, protékající severní Itálií v blízkosti známého města Verona, se koncem týdne (20. 10.) uskutečnil další řiční maraton. Vítězná posádka Jakub Zavřel - Petr Mojžíšek potvrdila roli favoritů, když si i v tomto závodě dojela pro zlato.

IMG 1475Na třiceti šesti kilometrové trati se utkalo mnoho špičkových závodníků, několik i z řad českých reprezentantů. Celkoví vítězové z krumlovského maratonu, Jakub Zavřel s Petrem Mojžíškem, obhájili titul i na zdejším maratonu. Již od začátku se drželi na první pozici, ale museli bojovat až do posledních chvil. O celkovém vítězi rozhodla cílová rovinka, na které česká posádka dominovala a dojela si tak pro další vítezství s časem 2: 03: 03.
“Start se vydařil a my jsme se zařadili na špičku závodu. Střední pasáží jsme projeli bez větších problému, ale občas s námi zakymácely nečekané “bubláky”. Zřejmě jsme v některých místech nezvolili správný průjezd a závodní loď za námi nás ke konci dojela. Tam začal ten hlavní boj. Prvotní nástup nám nevyšel, tudíž jsme to zkusili před italksou loď dostat podruhé. Bylo to napínavé do posledních chvil, ale zdárně jsme se dostali na první pozici a obhájili jsme titul z minulého víkendu,” komentuje Petr Mojžíšek.

thumb IMG 1469 Deblkajak zaznamel i kvalitní obsazení mezi ženami. Sesterská dvojice Anežka Paloudová - Karolína Paloudová předvedla povedenný výkon. Sestry Paloudovy v tomto závodě dojely dvanácté celkově a v ženské kategorii zvítězily. “Dneska to bolelo. Pocit po shlédnutí výsledků byl rozhodně lepší, než pocity v průběhu závodu. Na startu jsem se staly středem kolize, což nás stálo hodně sil a velké zdržení, v průběhu trati jsem jen předjížděly. Bylo to dneska hodně náročné, ale s výsledkem jsme naprosto spokojené,” dodává Anežka s Karolínou.

Mezi individuálními závodníky zazářili juniorští kajakáři. Olomoucký sjezdař Vojtěch Procházka bral v tomto závodě stříbro. Na stupních ho doplnil i reprezent z letošního družstva Jan Šindelář, který získla bronz. Stejně dobře jako syn, si vedl i otec. Pavel Šindelář obsadil v kategorii veteránů třetí místo. “V loňském roce jsem zde závodil poprvé a maraton se mi opravdu líbil. Chtěl jsem tento závod odjet i letos, tudíž jsem rád, že jsme složili auto z Olomouce. Odjíždím odtud opět velmi spokojen, protože druhé místo je opravdu paráda,” hodnotí Vojtěch Procházka.

Tímto závodní sezóna stále nekončí. Dalším řičním maratonem je obdobně dlouhý závod na řece Ardeche, který by se měl uskutečnit devátého listopadu. Poslední dva roky byla Ardeche zrušena, kvůli nepříznivým podmínkám vodní hladiny. Doufejme, že se letošní ročník opět uskuteční, protože poté by byl tento dlouholetý závod zřejmě navždy zrušen.

Tagy: sjezd, rychlostní kanoistika, marathon