• 1
  • 2
  • 3

Další čtyři mistrovské medaile pro český tým

Čeští reprezentanti završili mistrovství Evropy ve španělském Saberu ziskem čtyř medailí v týmových soutěžích. Sjezdaři v sobotu odpoledne vybojovali tři stříbrné a jeden bronzový mistrovský kov. Celkovým ziskem 14 medailí český tým potvrdil, že se ve sjezdu na divoké vodě řadí k absolutní světové špičce. 

Tým kajakářek navázal na výsledek z dlouhého sjezdu. Barbora Dimovová, Barbora Bayerová a Klára Vaňková si dojely pro stříbrnou medaili. Vítězkami se v tomto závodě staly Francouzky. „Já jsem strašně šťastná. Radost mi udělalo už jen to, že jsem s holkami sprinterkami mohla být v jednom týmu. Barča brala z individuálu stříbro a Klárka skončila pátá, takže jsme měly skvěle našlápnuto. Měla jsem ze závodu lehké obavy, ale holky mě potáhly až do cíle, a nakonec to cinklo. Start byl dokonalý a dojezd byl ještě lepší,“ komentuje Bayerová.

Muži na singlkanoi si oproti předchozímu závodu dokonce polepšili. České trio ve složení Ondřej Rolenc – Matěj Vaněk – Karel Rašner obsadilo druhé místo, nestačilo pouze na posádku z Francie. 

Stejného výsledku jako v dlouhém sjezdu dosáhli ve sprintu i kajakáři. Adam Satke, Karel Slepica a Vojtěch Matějíček získali ve velice těsném souboji bronzovou medaili. Vítězi se v této kategorii stali slovinští závodníci. „Horní pasáž nám vyšla tak, jak jsme plánovali. Naopak v dolní části jsme museli řešit lehké komplikace. Těsně před Karlem se zvedla vlna, kvůli které vybočil ze stopy. Já jsem jel z ním a musel jsem lehce zaimprovizovat. Ve finále to ale vyšlo dobře a dojezd dopadl téměř tak, jak jsme chtěli. Bronz bereme všema třiceti!“ hodnotí člen kajakářského družstva Satke.  

O poslední mistrovský kov se zasloužila hlídka deblkanoistů. Marek Rygel - Petr Veselý, Ondřej Rolenc – Daniel Suchánek a Petr Šmakal – František Salaj získali další mistrovské stříbro. „Předvedli jsme pěknou jízdu. Jako tým jsme se dokázali sehrát a v cíli z toho bylo druhé místo. Porazili nás pouze Francouzi, kteří byli podle mě favorité tohoto závodu. Musím uznat, že i atmosféra už byla uvolněnější. Necítil jsem ve vzduchu takovou nervozitu jako při individuálních bojích,“ říká Suchánek. „Na formát jedné jízdy jsem si v průběhu let zvykl a myslím si, že to má něco do sebe. Dodá to té jízdě větší drive a závod se tím stává atraktivnější, což je v našem sportu jedině dobře,“ dodává.

Evropský šampionát je tímto u konce a Češi si odvážejí celkem čtrnáct mistrovských medailí. 

Foto: Kick the Waves 

Výsledky: ZDE

Tagy: press, sjezd, Mistrovství Evropy, top, reprezentace


Partneři sjezdu na divoké vodě

LitovelGRMGalasportHikoAirMarineAlpinePRO

 

 

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00