• 1
  • 2
  • 3

Mládežníci vybojovali na mezinárodní regatě v Piešťanech dvě desítky medailí

logopistany-bez-rokuJednadvacet medailí získali mládežničtí reprezentanti v rychlostní kanoistice na mezinárodní regatě ve slovenských Piešťanech. Třiatřicet závodníků a závodnic z kategorií dorostu, juniorů a do 23 let se poměřilo v konkurenci tří stovek reprezentantů ze 16 zemí. Silné výpravy měli zejména domácí Slováci, ale také Poláci, Francouzi, Britové, nebo Kazaši. Češi mezi nimi v uvedeném pořadí zaujali v celkovém bodování 4.místo.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY A VIDEA VŠECH JÍZD ZDE

„Naši závodníci si mohli vyzkoušet, jak náročné – hlavně psychicky – je podat v reprezentačním dresu svůj nejlepší výkon pod tlakem mezinárodní konkurence, někteří i poprvé v kariéře. Získali zkušenosti a motivaci do dalšího tréninku a závodění," uvedl reprezentační trenér Pavel Hottmar.
Celkem si stupně vítězů a zisk mezinárodní medaile užilo devatenáct reprezentantů ČR. Zlato získali Ondřej Bišický mezi juniory na K1 500m a Sebastian Maizner a Ivan Procházka na C2 500 m v kategorii do 23 let. Individuální stříbro mezi juniory na K1 1000m vybojoval Jakub Zavřel. Pět medailí ze soubojů kadetů si odvezl Petr Fuksa, mladší bratr dvojnásobného evropského šampiona Martina Fuksy. Šestnáctiletý závodník získal dvě „placky" v individuálních závodech a tři na deblkanoi s Danielem Kořínkem.
Po nepříliš vlídném pátečním počasí provázelo o víkendu závody sluníčko. Vzhledem k silnému větru do zad a závodění po proudu řeky Váh zajížděli závodníci ve svých kategoriích rekordní časy.