• 1
  • 2
  • 3

Dostál i bratři Fuksové jsou na OH v semifinále

Kajakář Josef Dostál i deblkanoisté Martin a Petr Fuksovi si v Tokiu zajistili postup do úterního semifinále olympijských her. Zatímco Dostál díky vítězství na kilometrové trati postoupil přímo z úvodní rozjížďky, sourozenecké duo muselo absolvovat i čtvrtfinále – to se jim vydařilo a nechybí mezi nejlepší desítkou deblkanoistů.

Čtyřnásobný mistr světa Dostál byl v polovině trati na třetím místě, pak se mu podařilo předjet Australana Thomase Greena i Belgičana Artuura Peterse a díky vítězství v rozjížďce si přímo zajistil účast v zítřejším semifinále. „Jel jsem si celkem klidnou jízdu, závěr jsem vypustil, a nakonec z toho byl i v tom protivětru docela pěkný čas. Jsem hlavně rád, že už začaly závody. Poslední tři týdny tady v Japonsku byly dost nervózní a náročné na hlavu. Těší mě, že je první rozjížďka za mnou. Potvrdil jsem si, že jdu dobrým směrem,“ okomentoval svůj výkon obhájce stříbrné medaile z Ria 2016.

Mezi přímé postupující se při svém prvním startu na olympiádě neprobojovali Martin a Petr Fuksovi, kteří v první rozjížďce na kilometru skončili třetí. Ve čtvrtfinále, do kterého nastoupili o dvě hodiny později, už nenechali nic náhodě a druhým nejrychlejším časem si zajistili účast v semifinálových soubojích. „První jízda byla trochu na rozjetí, ve čtvrtfinále jsme se pak snažili být mezi top trojkou. Nejeli jsme úplně na maximum, ale zítra se budeme snažit podat co nejlepší výkon, abychom postoupili až do finále, což je náš cíl,“ uvedl zkušenější z bratrského dua Martin.

Semifinálové jízdy deblkanoistů startují ve 2:44 našeho času, kajakáři jdou do boje od 3:00. Finále v kategorii C2 1000 m je na programu ve 4:53, medailové klání kajakářů na kilometru následuje v 5:20.