• 1
  • 2
  • 3

Výsledky ankety Závodník roku 2010 (rychlost)

V hlavní anketě o nejlepšího sportovce zvítězil podle očekávání Jan Štěrba, leader naší nejúspěšnější posádky K4 1000m. Mezi juniory obdržel nejvíce hlasů favorizovaný Josef Dostál, stříbrný na K1 1000m na MEJ. Žebříčky jednotlivých kategorií sportovců do 10.místa a umístění v ankětě o nejlepší trenéry do 3.příčky

Celkové pořadí ankety Závodník roku 2010 (mezi všemi seniory)

pořadí  závodník(ice) hlasů % možných hlasů * nejlepší výsledek 2010
1. Štěrba Jan  DUP 432 82 3.MS, 3.ME K4 1000, 10.MS K1 500
2. Horský Ondřej  DUP 330 62 3.MS, 3.ME K4 1000
3. Šváb Filip  USK 323 61 6.MS K1 200
4. Souček Jan  DUP 316 60 3.MS, 3.ME K4 1000
5. Havel Daniel  DUP 255 48 3.MS, 3.ME K4 1000
6. Adamová Anna  DUP 219 41 2.MSM K1, 1.AMS K4 500, 10.ME K4
7. Dvořák Filip  DUP 99 19 13.,12.MS C1 1000,500, 2.AMS C1 1000
8. Koranda Lukáš  USK 69 13 8.ME C2 1000, 4.ME C1 5km
9. Drahokoupil Dan  NYM 60 11 3.ME23 C4 1000
10. Miškovský Radek  USK 57 11 8.ME C2 1000

 * procenta z maxima možných hlasů jsou vypočítána z počtu zaslaných hlasovacích lístků

 

Pořadí kajakářů - seniorů 

pořadí  kajakář hlasů % možných hlasů nejlepší výsledek 2010
1. Štěrba Jan  DUP 432 82 3.MS, 3.ME K4 1000, 10.MS K1 500
2. Horský Ondřej  DUP 330 62 3.MS, 3.ME K4 1000
3. Šváb Filip  USK 323 61 6.MS K1 200
4. Souček Jan  DUP 316 60 3.MS, 3.ME K4 1000
5. Havel Daniel  DUP 255 48 3.MS, 3.ME K4 1000
6. Adam Jakub  DUP 45 8 3.MSM K2
7. Odvárko Michael  DUP 37 7 3.MSM K2
8. Jambor Petr  USK 22 4 6.MSM K2
9. Dostál Josef   KVS 20 4 2.MEJ K1 1000
10. Ježek Tomáš  USK 17 3 6.MSM K2

 

 Pořadí kanoistů - seniorů 

pořadí  kanoista hlasů % možných hlasů nejlepší výsledek 2010
1. Dvořák Filip DUP 99 19 13.,12.MS C1 1000,500, 2.AMS C1 1000
2. Koranda Lukáš  USK 69 13 8.ME C2 1000, 4.ME C1 5km
3. Drahokoupil Dan  NYM 60 11 3.ME23 C4 1000
4. Miškovský Radek  USK 57 11 8.ME C2 1000
5. Luňáček Jan  DUP 47 9 3.ME23 C4 1000, 3.MSM23 C1
6. Spálenský Marek  SEZ 37 7 3.ME23 C4 1000
7. Egermaier Martin  DUP 24 5 20.MS C1 200, 6.AMS C1 200
8. Klimek Jan  TYN 17 3 8.MS C1 5km

 

 Pořadí kajakářek - seniorek 

pořadí  kajakářka hlasů % možných hlasů nejlepší výsledek 2010
1. Adamová Anna  DUP 219 41 2.MSM K1, 1.AMS K4 500, 10.ME K4
2. Blahová Jana SHK 43 8 12.ME, 18.MS, 3.AMS K1 200
3. Matoušková Lucie  DUP 12 2 1.AMS K4 500, 10.ME K4 500
4. Šebestová Jana  DUP 10 2 1.AMS K4 500, 10.ME K4 500
5. Doktorová Andrea  SEZ 8 2 1.AMS K4 500, 10.ME K4 500
6. Hrochová Lenka  DEC 5 1 1.MČR K1 200

 

 

Celkové pořadí ankety o nejlepšího juniora roku 2010 

pořadí  junior(ka) hlasů % možných hlasů nejlepší výsledek 2010
1. Dostál Josef KVS 195 74 2.MEJ K1 1000, 1.OHN K1 200, K2 200
2. Fuksa Martin NYM 155 58 2x4.MEJ C1 500,200, 3x1.OHN C1
3. Špicar Jakub NYM 79 30 2x7.MEJ K1 500, K2 1000, 2.,3. OHN K1
4. Šerá Zuzana TYN 66 25 1.MSMJ K1
5. Dlouhý Vojtěch TYN 55 21 1.MSMJ C1, 5.MEJ C4 1000
6. Fasnerová M. OLO 47 18 6.MEJ K1 200
7. Janda Tomáš KVS 40 15 6.MEJ C1 1000
8. Ruso Vojtěch NYM 12 5 7.MEJ C2 1000, 5.MEJ C4 1000
9. Kučera Patrik SPA 8 3 6.MEJ K4 1000
10. Voltr Tomáš KAD 6 2 6.MEJ K4 1000
10. Dlouhý Jan TYN 6 2 3.MSMJ C2

 

 

Výsledky ankety o nejlepšího trenéra mládeže  

pořadí  trenér hlasů % možných hlasů
1. Fuksa Josef NYM 78 49
2. Řezníček Miloš TYN 43 27
3. Radoňová Lucie KVS 41 26

 

 

Výsledky ankety o nejlepšího trenéra dospělých 

pořadí  trenér hlasů % možných hlasů
1. Štěrba Jan  DUP 39 25
2. Odvárko Vratislav  DUP 30 19
3. Fuksa Josef  NYM 24 15

 

Do výsledků ankety bylo započteno celkem 53 platných hlasovacích lístků, přičemž hlasovala zhruba polovina ze všech osob s hlasovacím právem. Hlasovací právo měli: předsedové oddílů registrovaných v SRK ČSK, trenéři SCM, rada SCM, trenéři RSC, reprezentační trenéři + asistenti HT RDS, účastníci OH 2004 nebo 2008, výbor SRK ČSK + sekretář, členové STK, komise rozhodčích, komise veteránů. Z anket o nejlepší trenéry byli předem vyřazeni reprezentační trenéři Martin Doktor a Pavel Hottmar, kteří anketu vyhodnocovali.

 

Bylo navrženo celkem 29 dospělých závodníků (15 kajakářů, 8 kanoistů a 6 žen), dále hlasy obdrželo 15 juniorů, 16 trenérů mládeže a 10 trenérů dospělých.

 

Výsledky na spodnějších příčkách žebříčku jsou značně ovlivněny malým %  hlasujících, kteří pro tyto závodníky hlasovali, tudíž pořadí na pozicích s nižším % hlasů nemá takovou vypovídající hodnotu o mínění odborníků ani sympatiích kanoistické veřejnosti jako umístění v anketě na předních místech, kde k bodovému zisku přispívalo mnohonásobně více hlasujících.

 

 

 

Vyhlášení vítězů ankety proběhne na Valné hromadě SRK, která se uskuteční 4.prosince v loděnici Sparty Praha. Budou připraveny poháry a peněžní poukázky. Za nepřítomné závodníky ceny mohou převzít zástupci, případně budou nepřítomným ceny předány při jiné vhodné příležitosti.

 

Systém hlasování i výběr kategorií ankety lze jistě pro příští rok(y) zlepšit - pozměnit, jestliže bude o pokračování ankety zájem.

Tagy: kanoista roku


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00