• 1
  • 2
  • 3

Esa rychlostní kanoistiky ukážou formu na nominačních závodech

Jakou formu mají nejlepší domácí rychlostní kanoisté po dlouhé zimní přípravě? A kdo se pustí v dokvalifikaci do boje o olympijská místa pro hry v Tokiu? I to ukážou první nominační závody, které od čtvrtka 22. dubna do soboty 24. dubna proběhnou za přísných protiepidemiologických opatření v Račicích. Program závodu a startovní listiny najdete ZDE.

Ve čtvrtek se na individuálních olympijských kilometrových tratích představí kajakář Josef Dostál i kanoista Martin Fuksa, kteří vybojovali místa pro Tokio. Zatímco Fuksa absolvuje i rozjížďku, Dostál pojede od 11:00 rovnou finále se sedmi dalšími soupeři. Závod deblkajaků s parťákem Radkem Šloufem vynechá. Fuksa naopak nastoupí na deblu i s bratrem Petrem, s nímž vybojoval kvótu.

Nominační závody zároveň rozhodnou o účastnících evropské olympijské dokvalifikace v Szegedu, kde má proběhnout také Světový pohár (12. až 16. května), hlavní test pro esa. Závěrečná olympijská kvalifikace a Světový pohár jsou na programu v sibiřském Barnaulu (21. až 23. května).

„Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby někdo extrémně překvapil – zejména v ženských kategoriích – a měl šanci vyjet v Szegedu nebo Barnaulu místo pro olympijské hry. Ale hlavně potřebujeme, aby naše největší hvězdy byly zdravé, potvrdily svou výkonnost a po Světovém poháru v Szegedu měly klid na přípravu na olympijské hry,“ řekl reprezentační trenér Pavel Hottmar.

Nominační závody zároveň nejspíše zůstanou i kvalifikací na červnové mistrovství Evropy. Ačkoli Evropská kanoistická asociace ECA oznámila zrušení jeho pořádání v německém Duisburgu, do hry vstupuje možnost uspořádat šampionát v polské Poznani.

Tagy: press, rychlostní kanoistika, nominace, Mistrovství Evropy, Světový pohár, Olympijské hry, top