• 1
  • 2

RK Gymnázium Letohrad - posádka LET-GUN Letohrad

O posádce:

Posádka LET-GUN Letohrad je složená ze současných i bývalých studentů Letohradského gymnázia a v minimálních obměnách se pravidelně účastní Českého poháru a Mistrovství ČR v raftingu, dříve jako mladší junioři U19 (LET-CI Letohrad), nyní v kategorii starších juniorů U23. V roce 2013 byla posádka klubu nominována do juniorské reprezentace České republiky a následně se účastnila svého prvního Mistrovství Evropy 2014, konaném na Slovensku a umístila se na čtvrtém místě. V roce 2015 se juniorská posádka díky nominaci opět účastnila Mistrovství Evropy, které se konalo v Bosně a Herzegovině, odkud přivezla bronzovou medaili. A v roce 2016 se posádka LET-GUN na Mistrovství Evropy ve Slovinsku umístila na třetím místě. Posádka je podporována Městem Letohrad i Pardubickým krajem formou dotací na závodní činnost i na reprezentaci.

Z historie:

Psali jsme rok 2010 a parta chlapců z Letohradského gymnázia se vydala v září na školní přespolní běh. Pravda, žádné velké úspěchy se nedostavily, avšak chuť sportovat zde byla. Proto jsme je pozvali do našeho Raft klubu, aby omladili starší, v tu dobu velmi úspěšnou, posádku.
První zkušenosti se sbíraly po krůčcích (někdy i doslova po dně).

Momentky z prvních tréninků:
- při první jízdě na Pastvinách netušili, kam se raft rozjede
- přetočená Pálava, kdy háček zmizel na polo vypuštěné a polo přetočené lodi pod vodou, zatímco kormidelník statečně bojoval nad vodou-oba na sedačkách
- nejlepší svačinou před tréninkem jsou zavináče-od té doby není v posádce Martin, ale Zavináč :-)

Psal se rok 2014 a znali jsme se mnohem lépe, přibyly zkušenosti, dovednosti, síla a kamarádi. Dokázali jsme konkurovat nejlepším posádkám ve své kategorii, neztratili jsme se ani ve výsledkové listině mezi muži. Trénovali jsme na všech vodáckých terénech republiky a vrcholily přípravy na ME ve Slovenském Čuňovu, kam jsme se nominovali. Umělý kanál se nachází poblíž Bratislavy a je moc pěkný a pro vodáky poměrně náročný. Některé části závodu byly pro nás závodníky novinkou, jako například závod Head to Head nebo naskakování do lodi ze břehu a přenášení lodí v rámci vytrvalostního závodu. Přesto se posádka z Letohradu neztratila v závodním poli. Nejlepším umístěním bylo sice bez medaile čtvrté místo, spokojenost s celkovou reprezentací však byla veliká, jak ze strany trenéra, tak naše.

Píše se rok 2015 jsme dál o další novou zkušenost – závody Mistrovství Evropy v Bosně na řece Vrbas, kam jsme se díky nominaci dostali. Sháněli jsme sponzory, vymýšleli si jednotné oblečení. Všichni nám drželi pěsti! Zúročili jsme přípravu a dovezli si krásné třetí místo ze sjezdu.

Rok 2016 je rokem změn v posádce. Odchod některých studentů gymnázia, kde máme základnu, zkomplikoval naše tréninky. Přesto se nám daří. Vyplatila se i zimní příprava. Nominace nám zajistila účast na dalším ME a přivezli jsme další bronzovou medaili ze sprintu ve Slovinsku.

 
Máme za sebou dřinu, pot i spoustu zážitků, milujeme svůj sport. Voda nás provází a přitahuje, učíme se od svých úspěšných kamarádů v klubu.
Čeká nás tedy další měření sil v Evropském měřítku. Podporují nás trenéři, škola, rodiče a v neposlední řadě Svaz vodáků ČR.
A my uděláme vše, abychom se v Gruzii neztratili.

LET GUN Letohrad  LET GUN Letohrad 1 
  LET GUN Letohrad 2

 


web

Facebook RK Letohrad

RK Letohrad

Facebook IRF