• 1
  • 2

MB Bohouš a jeho parta

Posádka z Mladé Boleslavi Bohouš a jeho parta je složená z raftařek, sjezdařek a kajakářek a společně se účastní Českých pohárů a mistrovství České republiky již několik let. Nicméně svého startu a možnosti reprezentovat barvy České republikyse dočkala až v letošním roce.

V České republice nám pravidelně patří umístění kolem 2. a 3. místa, ale na divoké vodě se nám daří i mnohem lépe a dokážeme příjemně překvapit. V loňské sezoně se nám podařilo vybojovat zlaté medaile ve slalomu i sprintu v Českém Vrbném a stejně tak dobře se nám dařilo i na MČR ve slalomu v Roudnici nad Labem. Celkově jsme se v minulé sezoně umístily na 2. místě v MČR i v ČP, což je doposud náš největší úspěch na domácí půdě. Ani atmosféra mezinárodních závodů nám není cizí. Mezi naše velké úspěchy patří druhé místo na Evropském poháru na řece Salze v Rakousku.


Nejoblíbenějšími řekami jsou pro nás Kamenice a Salza. Již několik let jezdíme v trochu změněném složení -  získaly jsme posily z řad oddílu RK Gymnázium Letohrad a TR Prostějov -  a pěvně věříme, že nám to přináší jen samé ovoce. Za našimi úspěchy také stojí velká podpora ze strany oddílu Klub VIKING z Mladé Boleslavi, který se stará o naše přihlášky a veškeré zázemí na závodech. Bez takové podpory by naše posádka byla sotva z poloviny taková jaká je, čehož si velmi vážíme.

Na Mistroství Evropy bychom chtěly zajet co nejlepší výsledek, získat nové zkušenosti, porovnat se s konkurencí a užít si atmosféru nejatraktivnějšího závodu v Evropě. Jako každá posádka obětujeme maximum tréninku a píli, abychom důstojně reprezentovaly ČR.

MB Bohous 1

MB Bohous 2

 

Facebook IRF