• 1
  • 2
  • 3

ČFSUP startuje první ročník Českého poháru SUP

cesky pohar SUP 2017Letošní paddleboardingová sezóna na českých vodách startuje za necelý měsíc a oproti minulým rokům bude mít trochu jiný nádech, který bychom vám rádi jménem České federace Stand Up Paddle (ČFSUP) představili a dali tímto krátkým článkem do souvislostí.

V roce 2013 založil současný prezident Stano Hubáček na Grand Canarii českou paddleboardovou federaci, kterou se mu podařilo registrovat jako člena ISA (International Surfing Association - mezinárodní surfařské asociace). Po loňské úspěšné paddleboardové sezóně, kdy se u nás uskutečnila desítka povedených závodů, došlo na legendárním Krumlovském vodáckém maratonu k setkání Stana s českou paddleboardingovou komunitou. Když později ISA oznámila, že světový šampionát v paddleboardingu se v roce 2017 pojede v Dánsku, vzájemná spolupráce se začala rozvíjet.

Po počáteční komunikaci napříč českou paddleboardingovou scénou, jsme se prokousali administrativou a v současné době jsou sepsaná pravidla pro pořádání závodů s manuálem pro organizátory, která vycházejí ze světových pravidel a zároveň zohledňují české podmínky (www.cfsup.cz).  Byly vyhlášeny tři nominační závody pro vyslání českého reprezentačního družstva na šampionát do Dánska a dále jsou podnikány kroky k zajištění vyslání výpravy na tento šampionát. Hlavní novinkou pro nadcházející sezónu je vyhlášení 1. ročníku Českého poháru SUP. Sedm závodů v disciplíně long distance, které po sobě následují přibližně v měsíčních intervalech, se uskuteční od dubna do října.

Tímto bychom rádi poděkovali všem pořadatelům jednotlivých závodů, kteří se k našemu projektu přidali, a všem kteří se připojili k federaci svým členstvím. Budeme rádi, když se budete účastnit našich akcí, které nejsou jen pro závodníky, ale i pro hobby jezdce a mládež. Smyslem těchto aktivit je sjednocovat, propojovat a dále rozvíjet SUP scénu a celkově propagovat paddleboarding v ČR.

plakat cesky pohar SUP 2017

 

Facebook PADDLEBOARDGURU.cz

Facebook Padlleboardista.cz

Facebook CFSUP

Facebook SUPTHEMAG

Facebook SUPRACERR

PADDLELEAGUE.com

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00