Ve finále pětistovky na mistrovství světa je pět juniorských posádek, v kategorii do 23 let uspěli Zavřel i Fuksa s Kořínkem

Screenshot 2017 07 28 23.43.10Dalších sedm postupů do bojů o medaile si zajistili závodníci v kategoriích juniorů a do 23 let na mistrovství světa. Juniorský čtyřkajak ve složení David Volák, Jan Vorel, Vilém Kukačka a Ondřej Mašek vyhrál na pětistovce rozjížďku a postoupil přímo do finále. Stejně si vedly juniorky Štěpánka Sobíšková a Barbora Galádová na téže trati na deblkajaku. Kajakářka Sofie Kinclová vyhrála po kilometru i své semifinále na pětistovce a o medaile tak bude bojovat na obou tratích. Vítězný postup v semifinále si zajistila také čtyřkanoe Antonín Hrabal, Adam Holenka, Jiří Zalubil a Lukáš Franěk. Semifinálový postup slavil také kajakář Vojtěch Procházka.

V kategorii do 23 let uspěl seniorský mistr Evropy Jakub Zavřel, který vyhrál své semifinále. Po nepovedeném kilometru jsou ve finále pětistovky deblkanoisté Petr Fuksa a Daniel Kořínek. Kajakářka Kateřina Slivanská pojede finále B.

Startovní listiny a výsledky budou k dispozici ZDE. Živě můžete sledovat finále ZDE.