Kanoe.cz

Orlice Cup – Choceň 26.4.2014 | Rozjeďte se do sezony!

Jarní extrémní závod tříčlenných týmů i jednotlivců (běh, mtb xc, voda - kajak).

Poslední sobotu v dubnu (26. 4. 2014) proběhne v Chocni historicky první ročník Orlice Cupu. Závod je koncipován pro tříčlenné týmy, nicméně, pokud se někdo přihlásí do kategorie Ultra extrém a střihne si sám či sama všechny tři disciplíny, bude to možné (startovné je pak ve výši jedné třetiny z plného startovného).


Jako první vyběhnou běžci na trať dlouhou 13,5 km s převýšením 300 m, která vede z 95% lesem, asfaltu se nohy dotknou jen výjimečně a to pár metrů u startu a pak cca 150 metrů staré lesní silničky (stav ala silničky v Orlických horách). Představu si lze udělat zde. Jinak jen kořeny, jehličí, bahno a spadané listí.

Běžci předají štafetu bikerům, kteří se vydají ve šlépějích svých kolegů a záhy zmizí v lese... aby z něj stejně jako běžci vyjeli až do cíle. Trasa je unikátní tím, že nekříží žádnou silnici a nevjíždí do žádné obce.
Celou dobu se pojede v lese, jen párkrát bude "líznut" okraj a bahno oklepáno jen na asi 200 m asfaltu. Jinak bikery čeká 25 km po lese s převýšením cca 450 m, takže nudit se, věříme, nebudou. Představu si lze udělat zde.

Finiš týmu zajistí vodáci na libovolné nemotorové a bezplachtové lodi (pořadatel zde neklade žádná omezení, nicméně necky zřejmě k výhře nepovedou). Lodě musí urazit 3 km po proudu (bez problému) a pak díky pohonu své jednočlenné posádky také 3 km zpět. Představu si lze udělat zde.

Registrace obsahuje i možnosti „Tým hledá člena“ nebo „Jednotlivec hledá tým“ a vodáků bude určitě nedostatek. Pokud tedy máte chuť, neváhejte a dejte dohromady tým nebo alespoň sami sebe k dispozici.

První tři registrované týmy neplatí nic, pak činí startovné za tým 500,- Kč (do 31.3.), respektive 600,- Kč (od 1.4.).

Více informací na stránkách Orlice Cupu

Instagram #czechcanoe

Paddleboarding

thumb logo Cesky pohar 2019

4.-5. 5. Magna Cup Nymburk
18.-19.5. Paddles  Up Seč
1.-2.6. SUP Mácháč
15.-16.6. Paddleboard Fest Brno
3.8. Snowboardel SUP Fest Praha
4.8. Vrané Praha
17.-18.8. MČR Vranovská pláž
11.-12.10. Krumlovský maraton

 

Planet Canoe

Planet Canoe

Časopis vydávaný ICF
aktuálně s Josefem Dostálem
(anglicky)