Kanoe.cz

Kanoistou roku 2019 se stal světový šampion Jiří Prskavec

kanoista jiraZažil rok snů. Narodil se mu syn Jiří, vyhrál Světový pohár, stal se mistrem světa mezi kajakáři, oženil se. A na závěr sezony vodní slalomář Jiří Prskavec triumfoval i v anketě Kanoista roku 2019. Nejlepším sportovcem Českého svazu kanoistů ho odborníci zvolili před stříbrným medailistou z mistrovství světa v rychlostní kanoistice Josefem Dostálem a týmovým parťákem a evropským šampionem, kajakářem Vítem Přindišem.

Krumlovský vodácký maraton zná své vítěze. Sedmnáctý ročník opět zaznamenal rekordní počet účastníků

72260202 2900007133360274 8512148632575672320 nV sobotu 11. října proběh na jihu Čech Krumlovský vodácký maraton. Již sedmnáctý ročník toho závodu opět hostil rekordní počet přihlášených závodníků. Vltava prověřila tisíc čtyři sta padesát účastníků v tomto obtížném závodě. Nejlepšího času dosáhla deblová posádka Jakub Zavřel – Petr Mojžíšek, která dojela do cíle v čase 2:01:05.

Moravské kluby získaly poháry Marszałka Województwa Śląskiego

polmPrvní říjnovou sobotu v Kaniówě, významném polském středisku kanoepóla, a o den později v Katowicích soutěžili moravští rychlostní kanoisté se slovenskou, ukrajinskou a domácí konkurencí o krásné trofeje věnované Marszałkem Województwa Śląskiego. Prvenství na sobotním Międzynarodowem Wielomeczu Kajakowem patřilo výběru Ostrožské nové Vsi před slovenskými Novákami a TTS Trenčín. Nedělní Puchar Śląska znamenal pro Ostrožskou Novou Ves druhou pozici za Novákami a před trenčianskou športovou školou, Puchar Polski Południowej získala Morava.

Pozvánka na Troja Florbal Cup 2020

Floorbal cup 2019Už potřinácté v řadě se v trojském vodáckém areálu uskuteční již legendární florbalový turnaj TROJA FLORBAL Cup 2020 – Memoriál Michala Makovského (11. - 12. ledna 2020). Rádi bychom vás všechny pozvali na sportovní, ale zároveň i kulturní událost, na které žádný z vodáků nesmí chybět. V pražské loděnici UK FTVS na vás budou čekat, jako každoročně, nervy drásající souboje týmů nejen z celé republiky o prestižní ocenění nejlepší florbalisté jezdící na vodě a pohár Michala Makovského. Dále spousta zábavy s vyvrcholením v podobě sobotní párty a občerstvení v místní restauraci Loděnice.

Ostrožská Nová Ves přivítala dvacátou zemi

mmm 19mJiž dvacátá země-Moldavsko, měla zastoupení na Mezinárodním Mistrovství Moravy v rychlostní kanoistice SLOVÁCKÁ 500, které pořádají v Ostrožské Nové Vsi na uherskohradišťsku od roku 1993. Letos se na Slovácko sjelo více jak pět stovek pádlujících z Lotyšska, Estonska, Polska, Slovenska, Rakouska, Moldavska, Bulharska, Francie, Čech a Moravy....

Pronájem Stadionu vodních sportů - kempu, Císařská louka

Cisarska louka vezVÝZVA K PODÁNÍ NABÍDKY

Pronájem a provozování sportovního areálu – caravan campingu

Pronájem a provozování sportovního areálu – caravan campingu v Praze na Císařské louce umístěného na parcelách č. 5048/4, 5048/5, 5048/6, 5048/7, k.ú. Praha, Smíchov a dále objektu č.o. 162 na parcele č. 5048/7, k.ú. Smíchov, Praha 5.

Mezinárodní Mistrovství Moravy SLOVÁCKÁ 500

mmm 19m30.srpna-1.září se v Ostrožské Nové Vsi uskuteční 27.Mezinárodní Mistrovství Moravy SLOVÁCKÁ 500. Závod podporovaný mimo jiných i Zlínským krajem, který je součástí Velkomoravské ligy je v kategoriích benjamínů zařazen do Českého poháru. Pádlovat se bude ve všech věkových kategoriích včetně veteránských na tratích 500m (sobota) a 200m (neděle). Každý den završí program jediná finálová jízda čtyřlodí (výhradně klubové posádky) a mixů. Další důležité informace v textu níže.

Na evropském šampionátu juniorů a rychlostních kanoistů do 23 let se v Račicích představí loňští medailisté

MEJ 4Přesně za měsíc odstartuje v Labe Aréně Račice slavnostním zahájením mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let v rychlostní kanoistice. V nominaci na šampionát nechybí jedenáct závodníků a závodnic, kteří loni dobyli medaile na velkých mezinárodních akcích v těchto věkových kategoriích. Tam česká výprava získala osm juniorských cenných kovů a jednu medaili v kategorii do 23 let.

Užívání státních symbolů ČR při sportovních událostech

czerMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy na základě požadavku Ministerstva vnitra ČR oslovilo národní sportovní svazy se žádostí o součinnost při snaze informovat co nejširší okruh sportovních fanoušků o užívání státních symbolů ČR. Ministerstva by uvítala, kdyby svazy prostřednictvím svých klubů a členů pomohly upozornit na nevhodné používání státní vlajky České republiky sportovními fanoušky při sportovních událostech. Odkazují se na nutnost užívat státní symboly ČR v souladu se zákonem č. 352/2001 Sb.

Na Moravě zahájeno Novoveským přespolákem

novoveskymTradičním NOVOVESKÝm PŘESPOLÁKem, zařazeným do projektu ČUS Sportuj s námi a podporovaným také Zlínským krajem zahájili rychlostní kanoisté v Ostrožské Nové Vsi závodní sezónu.

Instagram #czechcanoe

Paddleboarding

thumb logo Cesky pohar 2019

4.-5. 5. Magna Cup Nymburk
18.-19.5. Paddles  Up Seč
1.-2.6. SUP Mácháč
15.-16.6. Paddleboard Fest Brno
3.8. Snowboardel SUP Fest Praha
4.8. Vrané Praha
17.-18.8. MČR Vranovská pláž
11.-12.10. Krumlovský maraton

 

Planet Canoe

Planet Canoe

Časopis vydávaný ICF
aktuálně s Josefem Dostálem
(anglicky)