Kanoe.cz

Podpořte mladého kajakáře

anketa cskPádlující sportovci se objevují v řadách anket. Jedním z nich je pětinásobný žákovský mistr republiky, kajakář Ondřej  Prchlík z Ostrožské Nové Vsi, který usiluje o prvenství v anketě na uherskohradišťsku. Podpořit jej můžete také hlasováním na internetu, a sice na adrese idobryden.cz.

Slalomářské žně: Analýza potvrdila, že Češi kralují vodnímu slalomu

Satkova MEj17 medailí z mistrovství světa ve vodním slalomu pro Českou republiku. 4 zlaté, 6 stříbrných, 7 bronzových. Analýza potvrdila, že vodnímu slalomu aktuálně vládnou Češi. A to nejen v seniorských kategoriích, ale i mezi závodníky do 23 let a juniory.

Domácí tým USK „M“ triumfoval na 13. ročníku Troja Florbal Cup 2020 – Memoriál Michala Makovského

2020 Floorbal cupPo osmiletém čekání dokázali slalomáři z pořádajícího týmu USK „Micháč“ potřetí opanovat florbalový turnaj vodáků. V dramatickém finále zvítězili nad rychlostními kanoisty TJVS Kadaň „A“ těsně 6:5. Loňští vítězové Kajakáři Dukla letos nezvládli proniknout skrz semifinále a v souboji o bronz udolali v dramatické koncovce raftaře z Tunel Team, kteří tak stejně jako v minulém roce skončili na bramborové příčce.

Smutná zpráva z Ostrožské Nové Vsi

jtV neděli, 12.ledna zemřel náhle ve věku dvaašedesáti let bývalý předseda oddílu kanoistiky a TJ Ostrožská Nová Ves Jindřich Ťok. V čele spolku působil v letech 1990-2001, kdy rychlostní kanoistika na Slovácku zažívala úspěšné sportovní období včetně účasti svého odchovance Petra Hrušky na olympijských hrách, ale i těžké dny kvůli povodním (1997) a požáru loděnice (1999). Jindřich Ťok byl aktivní rovněž jako rozhodčí SRK ČSK či ředitel významných soutěží.

Ohrožují rozsáhlé australské požáry trénink vodních slalomářů?

27F7A430 7D51 4A30 ACE3 46C41EC14F23Přestože Austrálií zmítají obrovské požáry, většina vodních slalomářů se i letos znovu vydá trénovat do Penrithu, 15–20 km vzdáleného od nejbližšího požáru. Světový šampion Prskavec zde trénuje už od poloviny prosince a musí počítat s tím, že kvůli smogu a kouři musí některé dny trénink venku vynechat. Pokud se situace nezhorší, během ledna se k němu přidají další.

Kanoistou roku 2019 se stal světový šampion Jiří Prskavec

kanoista jiraZažil rok snů. Narodil se mu syn Jiří, vyhrál Světový pohár, stal se mistrem světa mezi kajakáři, oženil se. A na závěr sezony vodní slalomář Jiří Prskavec triumfoval i v anketě Kanoista roku 2019. Nejlepším sportovcem Českého svazu kanoistů ho odborníci zvolili před stříbrným medailistou z mistrovství světa v rychlostní kanoistice Josefem Dostálem a týmovým parťákem a evropským šampionem, kajakářem Vítem Přindišem.

Krumlovský vodácký maraton zná své vítěze. Sedmnáctý ročník opět zaznamenal rekordní počet účastníků

72260202 2900007133360274 8512148632575672320 nV sobotu 11. října proběh na jihu Čech Krumlovský vodácký maraton. Již sedmnáctý ročník toho závodu opět hostil rekordní počet přihlášených závodníků. Vltava prověřila tisíc čtyři sta padesát účastníků v tomto obtížném závodě. Nejlepšího času dosáhla deblová posádka Jakub Zavřel – Petr Mojžíšek, která dojela do cíle v čase 2:01:05.

Moravské kluby získaly poháry Marszałka Województwa Śląskiego

polmPrvní říjnovou sobotu v Kaniówě, významném polském středisku kanoepóla, a o den později v Katowicích soutěžili moravští rychlostní kanoisté se slovenskou, ukrajinskou a domácí konkurencí o krásné trofeje věnované Marszałkem Województwa Śląskiego. Prvenství na sobotním Międzynarodowem Wielomeczu Kajakowem patřilo výběru Ostrožské nové Vsi před slovenskými Novákami a TTS Trenčín. Nedělní Puchar Śląska znamenal pro Ostrožskou Novou Ves druhou pozici za Novákami a před trenčianskou športovou školou, Puchar Polski Południowej získala Morava.

Pozvánka na Troja Florbal Cup 2020

Floorbal cup 2019Už potřinácté v řadě se v trojském vodáckém areálu uskuteční již legendární florbalový turnaj TROJA FLORBAL Cup 2020 – Memoriál Michala Makovského (11. - 12. ledna 2020). Rádi bychom vás všechny pozvali na sportovní, ale zároveň i kulturní událost, na které žádný z vodáků nesmí chybět. V pražské loděnici UK FTVS na vás budou čekat, jako každoročně, nervy drásající souboje týmů nejen z celé republiky o prestižní ocenění nejlepší florbalisté jezdící na vodě a pohár Michala Makovského. Dále spousta zábavy s vyvrcholením v podobě sobotní párty a občerstvení v místní restauraci Loděnice.

Ostrožská Nová Ves přivítala dvacátou zemi

mmm 19mJiž dvacátá země-Moldavsko, měla zastoupení na Mezinárodním Mistrovství Moravy v rychlostní kanoistice SLOVÁCKÁ 500, které pořádají v Ostrožské Nové Vsi na uherskohradišťsku od roku 1993. Letos se na Slovácko sjelo více jak pět stovek pádlujících z Lotyšska, Estonska, Polska, Slovenska, Rakouska, Moldavska, Bulharska, Francie, Čech a Moravy....

Instagram #czechcanoe

Paddleboarding

thumb logo Cesky pohar 2019

4.-5. 5. Magna Cup Nymburk
18.-19.5. Paddles  Up Seč
1.-2.6. SUP Mácháč
15.-16.6. Paddleboard Fest Brno
3.8. Snowboardel SUP Fest Praha
4.8. Vrané Praha
17.-18.8. MČR Vranovská pláž
11.-12.10. Krumlovský maraton

 

Planet Canoe

Planet Canoe

Časopis vydávaný ICF
aktuálně s Josefem Dostálem
(anglicky)