Kanoe.cz

Prague Whitewater Rodeo 2005

Jak vypadalo Pragu Whitewater Rodeo 2005 v Praze Troji? To by vám měl připomenout následující článek.
Spousta stresu a byrokracie. Ale povedlo se!
 
Koncem července, asi měsíc před vypuknutím vodáckého freestylového svátku - finále evropského poháru a mistrovství ČR ve vodním rodeu, se rozhodl odstoupit šéf organizačního výboru. Prague Whitewater Rodeo 2005 se tak ocitlo ve stavu bezvládí. Přípravy této ohromné akce, které už stačil jen krůček k hladkému průběhu, se ocitly opět na začátku. Vše bylo rozjednáno, byla jasná představa co a jak udělat a zařídit. Jenže co teď? Registrace byla v plném proudu, převážně zahraniční pádleři plnili registrační tabulku a v Praze vládla nervozita … Organizační skupina se zúžila na úzký okruh lidí z výboru CNAWRu, který vstoupil do jednání s partou nadšenců nabízející zajištění cateringu, ozvučení a část doprovodného programu. Zbývalo ještě sehnat borce (sebevraha, kamikadze) – produkčního, který se postará o to, aby se akce uskutečnila hladce, bez větších zádrhelů.
 
Nový organizační výbor ve složení Štěpán Fiedler (Řezník), Jan Křikán (Macák), Lukáš Bartoň, Bjéťa, Štěpán Brada, Pavel Bendl, Steve a Petr Kašpar se poprvé sešel 7. července. Sekundoval jim šéfredaktor časopisu Xstream Robin Čumpelík, který si vzal na starosti věci mediální.
 
Rekapitulace stavu byla žalostná: nesjednané smlouvy s partnery, chaos v tiskovinách i v grafickém podání pozvánek plakátů a cedulí. Na druhou stranu bylo hodně věcí předjednáno - idea akce byla dána. Nezbývalo než se pustit do mravenčí práce a vyjednávání. Nejprve uzavřít smlouvy s partnery, domluvit podrobnosti s vystavovateli atd. Záhy na to se musel stanovit program a harmonogram závodu. Dojednat doprovodné akce a jednat s médii. Klíčovou osobou se stal Robin Čumpelík.
 
Potřebovali jsme o akci co nejrychleji a nejlépe informovat média. Začali jsme vystoupením ve Snídani s Novou v sérii o adrenalinových sportech. Pak bylo třeba nachystat tiskovou konferenci a rozeslat tiskové zprávy. Mezitím se začaly hroutit některé plány a smluvené akce. Zjistili jsme, že aby proběhla exhibice vodních skútrů, na kterou jsme se obrovsky těšili, musíme minimálně pět týdnů běhat po úřadech. Byrokracie, kterou se začal Petr Kašpar v závislosti se skútry proplétat, byla zničující. Desítky minut telefonování, přesvědčování a přemlouvání. Přesto, že dva týdny před vypuknutím Prague Whitewater Rodeo 2005 vstoupil do hry Magistrát hlavního města Prahy a významně podpořil akci finančními prostředky, nebylo možné přesvědčit jiné „nestranné“ úředníky, aby namočili jedno jediné razítko do polštářku s inkoustem a záhy úderem na list papíru posvětili dvacet minut úžasné podívané na borce, kteří na vodních skútrech předvádí obdobné triky, jako pádleři na kajacích.
 
Ve středu 10. srpna o půl jedenácté vypukla v prostorách luxusní restaurace FooDoo café tisková konference. Opět se projevil vtip organizátorů a za stolem usedli i zástupci hudebního festivalu LovePlanet a akce zvané BaseJump. Tato trojkombinace přitáhla rekordních čtyřicet osm zástupců českých médií. Do startu Prague Whitewater Rodeo 2005 zbývaly dva dny. Štafetu práce, stresu a nespavosti přebrali kluci zajištující techniku a catering. Hlavní organizátor se smiřoval s tím, že skútry definitivně nebudou a těžce kousal zprávu ze světa Canoepola, které se mohlo na akci prezentovat.
 
V pátek ráno se na kulatém stanu u loděnice v Tróji objevil nápis REGISTRATION. Ihned na to se stan zaplnil závodníky. Krátce po poledni již hodiny zavěšené nad playspotem zahájily první kvalifikační jízdu a zároveň oficiálně spustily akci zvanou Prague Whitewater Rodeo 2005, které, jak se ukázalo později, zaznamenalo obrovský úspěch u závodníků, ale i návštěvníků z řad veřejnosti. Nakonec by se slušelo poděkovat všem, kteří akci pomohli. Organizátorům, partnerům, sponzorům, a zvláště Městské části Prahy 7 a Magistrátu hlavního města Prahy.
 
A jak v nabité konkurenci dopadli naši závodníci?
V kategorii kajakářů juniorů zvítězil Jan Špindler, který se zároveň stal celkovým vítězem Euro Cupu a mistrem ČR ve své kategorii.
V kategorii kajak ženy porazila Marie Mejsnarová úřadující mistryni světa a získala tak nejen zlatou medaili z pražského závodu Euro Cupu, ale i titul mistryně ČR.
Další radost nám udělala Lenka Novotná, která sice v posledním závodě kvůli zranění nestartovala, ale její výkony v předešlých závodech ji v Euro Cupu vynesly na stříbrnou pozici.
Tím ale výčet českých úspěchů nekončí.
Kanoista Štěpán Fiedler  získal v pražském závodě zlato, čímž se stal zároveň mistrem ČR a v seriálu EC obsadil skvělé druhé místo.

Petr Kašpar

 

Instagram #czechcanoe

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Paddleboarding

thumb logo Cesky pohar 2019

4.-5. 5. Magna Cup Nymburk
18.-19.5. Paddles  Up Seč
1.-2.6. SUP Mácháč
15.-16.6. Paddleboard Fest Brno
3.8. Snowboardel SUP Fest Praha
4.8. Vrané Praha
17.-18.8. MČR Vranovská pláž
11.-12.10. Krumlovský maraton

Sport podporuje

logo Praha 100px