• 1
  • 2

Nominace juniorské reprezentace na MS klubových posádek DL ICF 2019

Mistrovství světa klubových posádek dračích lodí ICF 2019 v ukrajinském Kyjevě se nezadržitelně blíží. Proběhne již druhý víkend v září a přípravy našich reprezentantů už jsou v plném proudu. K účasti se přihlásil seniorský výběr posádky Dragon Force Přerov. Juniorský tým ale musel projít nominací užšího výběru. Celá tato výprava je podpořena Českým svazem kanoistů, a my jim tímto velice děkujeme

Nominace juniorského týmu

V sobotu 3. srpna 2019 se v Brně konaly fyzické testy pro juniorskou reprezentaci dračích lodí. Zájemců se sešlo celkem 32, avšak účastnit se může pouhých 18 členů juniorského výpravy. Po přijedu byli všichni mírně znepokojeni deštěm a báli se, aby déšť neovlivnil jejich výkony v první disciplíně. Jako první totiž naši mládež čekal dvoukilometrový běh na oválu Sportovního areálu VUT. Nakonec se ale vyčasilo a všichni doběhli bez úrazu. Následně se všichni zvážili za účelem následného testování v posilovně, které v mnoha případech probíhalo s vlastní vahou, nebo s polovinou své váhy.  Pro toto testování jim byla k dispozici posilovna Lodních sportů Brno. A tak po dostatečném odpočinku absolvovali všichni zúčastnění tři disciplíny v posilovně: maximální počet angličáků za dvě minuty, shyby a přítahy taktéž za dvě minuty, kde zvedali činku, která vážila polovinu jejich váhy.

Nominační testování bylo zakončeno projetím na dračí lodi, aby byla posouzena i natočena technika pádlování, a bylo hotovo. Jiří Přikryl, hlavní trenér, měl všechny potřebné informace. Vyhodnotil výsledky testů, přihlédl k technice pádlování a vybral budoucí reprezentanty na Mistrovství světa klubových posádek dračích lodí ICF 2019 v Kyjevě. O svém úsudku se ještě poradil s trenérem seniorské reprezentace Liborem Šulákem a bylo rozhodnuto. 18 vybraných sportovců mělo s trenéry ještě krátkou informační poradu a vydali se zpět domů. Tento víkend se opět společně potkají na soustředění spojeném i se závody v Ostrožské Nové Vsi. Už se těšíme na představenou formu.

Facebook CzechDragonboat

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00