Vládci divoké vody v roce 2008 jsou Volf se Štěpánkem

Kanoista roku je opět za námi. V Olomouci proběhl dlouhý večer věnovaný divoké vodě za aktivní ůčasti olomouckých kanoistů z oddílu SK UP. (Přidány další fotografie a videa z večerního programu)

Rok 2008 se ve sportu nesl ve znamení olympiády Hry v Pekingu zaujaly diváky po celé planetě náročným vodním terénem a české srdíčko zahřálo stříbro naší deblovky Jaroslav Volf – Ondřej Štěpánek, která po čtyřech letech znovu podržela českou slalomářskou školu. Velkou událostí pro divokou vodu bylo také letošní slalomové Mistrovství světa juniorů v Roudnici, které se do Čech vrátilo po dlouhých dvanácti letech a kde titul mistrů světa ve strhujícím souboji vybojovala další deblkanoe Robert Gotvald – Jan Vlček. Skvěle se předvedli Češi, v čele se Štěpánkou Hilgertovou, i na Mistrovství Evropy v polském Krakově, kde poprvé v historii stanuly v individuální soutěži na stupně vítězů pouze české závodnice (Štěpánka Hilgertová – zlato, Marie Řihošková – stříbro a Irena Pavelková – bronz). Sjezdaři určitě nezapomenou na Mistrovství světa v italské Ivreji, kde se na jedné straně jel dlouhý závod po naprosto klidné hladině a naopak sprint byl neobyčejně náročný. Na individuální zlato nikdo z Čechů nedosáhl, ale přesto lze považovat čtyři individuální kovy za úspěch. Mezi mladými sjezdaři zaujal singlkanoista Ondřej Rolenc, který za celý rok nepoznal hořkost porážky.

Výsledky zmiňovaných závodníků a závodnic se odrazily i v anketě Kanoista roku 2008. Bez překvapení se naprosto jasně stali celkovými vítězi deblíři Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek. Navázali na své anketní vítězství z let 2004 (bronz OH Atény) a 2006 (mistři světa v Praze) a třetím triumfem vyrovnali v úspěšnosti Michalu Mrůzkovou. Jasné byly výsledky i ve třech dílčích kategoriích. Volfíci kromě zisku absolutního titulu ovládli i svou slalomářskou specializaci. Gotvald s Vlčkem si titulem mistrů světa podmanili juniorský slalom a s velikým rozdílem zvítězil i singlíř Ondřej Rolenc v kategorii junioři sjezd. Největší souboj o prvenství se strhl mezi seniorskými sjezdaři, kde těsně zvítězila Kateřina Vacíková, která stejně jako její největší konkurentka Petra Slováková získala letos stříbro na Mistrovství světa.

Zajímavým oživením bylo odpolední hokejové utkání mezi kanoistickými celky Čech a Slovenska. Na olomouckém zimním stadiónu byl k vidění zajímavý a velice kvalitní hokej. Slováci, za které nastoupili všichni čtyři olympijští vítězové z Pekingu nakonec zopakovali loňské vítězství a vyhráli 6:4.