Sezóna 2024 přinese závodnímu raftingu řadu změn a novinek. Svaz Číst více

Do tréninkového centra v kalifornské Chula Vistě zamířily dvě tréninkové Číst více

Dvě české skupiny vodních slalomářů po roce opět absolvovaly předsezónní Číst více

Jarní téma - lékařské prohlídky - požadavky

S novou sezónou se opět řeší lékařské prohlídky potřebné pro Číst více
  • 1

Mistrovství ČR v Ocean paddling

O víkendu 24.6.-26.6.2022 se uskutečnil v německém Reriku již 5tý ročník mistrovství České republiky v ocean paddlingu.

Závod byl součástí mistrovství Německa v rámci Hawaiian Surfski Festivalu (https://www.hawaiiansportsfestival.com/)  a zúčastnilo se ho více než 100 závodníků nejen z Německa, ale i z Nizozemí, Austrálie nebo Velké Británie.

Slabý vítr a nízké vlny vynahradilo krásné, pro Baltské moře ne úplně tradiční, slunné letní počasí. Singlový závod se uskutečnil již v pátek na trati 22km. Trať prověřila schopnosti závodníků v orientaci v mořských vlnách a proudech, které nejlépe využili domácí borci. Na prvním místě dojel německý reprezentant Claas Gebracht. Výborného výsledku pak dosáhl Jakub Adam, který se umístil na celkovém 3. místě v kategorii mužů. Ještě lépe se pak dařilo Kateřině Mílové, která v kategorii žen obsadila celkové 2. místo! Závody deblů se uskutečnily v sobotu, ale již bez účasti českých závodníků.