Kanoe.cz

Jak se připravují naše medailové naděje na Olympijské hry v Riu?

Letní olympijské hry v Rio de Janeiru již pomalu ťukají na dveře a spolu s nimi finišuje i příprava českých medialových nadějí na největší sportovní událost letošního roku. Jaká je aktuální forma našich předních olympioniků a jak vidíme jejich šance na účast a na slušné umístění v olympijských závodech se dozvíte v tomto článku.

Bitva o místo mezi kajakáři – slalomáři

Mezi kajakáři vrcholí bitva o to, kdo se na olympiádu podívá a kdo nakonec zůstane doma. Navzdory obrovské konkurenci mezi muži se do brazilského Ria může dostat pouze jeden z našich elitních kajakářů. Což znamená, že dvěma závodníkům z tria Vavřinec Hradílek, Vít Přindiš a Jiří Prskavec nakonec zůstanou oči pro pláč. Jaké jsou jejich šance? Pro Vavřince Hradílka hovořím především vítězství na Mistrovství Oceánie, stříbrná olympijská mediale z Londýna a bohaté závodnické zkušenosti, ve prospěch Jiřího Prskavce zase naopak titul úřadujícího světového šampiona. Triumfem v rukách Víta Přindiše je pak nedávné vítězství na trati v australském Penrithu. Boj o jediné nominační místo tak bude zřejmě ještě velmi tuhý, přičemž není vyloučeno, že by nominační místo mohl "vyfouknout" např. Ondřej Tunka. Pokud bychom však měli aktuálně někoho z uváděné trojky tipovat, favoritem na nominaci by byl podle našeho názoru pravděpodně dvaadvacetiletý talent Prskavec.

vavrinec hradilek a stanislav jezek

 

České naděje v rychlostní kanoistice

Bez šance ani medailových ambicí se do Brazílie rozhodně nechystají kajakář Josef Dostál a kanoista Martin Fuksa. Ostatně, mohou se opřít o více než solidní výsledky – za Martina Fuksu hovoří mj. zlatá medaile v kategorii C1 na 500 metrů a stříbrná medaile na dvojnásobné trati, které vybojoval v loňském roce na Mistrovství světa v Miláně, úspěchem Josefa Dostála je pak druhá pozice v kategorii K1 na kilometrové trati a bronzová příčka, kterou vybojoval s kolegy Danielem Havlem, Janem Štěrbou a Lukášem Trefilem na čtyřkajaku. Zapomenout přitom nesmíme ani na dvě zlaté medaile, které Josef Dostál ve stejných kategoriích vybojoval na Mistrovství světa o rok dříve v Moskvě. Doufejme proto, že na tyto úspěchy dokáží čeští reprezentanti navázat i na vrcholné události roku, k čemuž by jim mělo dopomoct i aktuálně probíhající soustředění v americké Kalifornii.

 

Nezapomeňme na skifaře

Obdobně jako u rychlostních kanoistů jsme se mohli na loňské olympiádě těšit též z úspěchů předních českých skifařů – Ondřeje Synka a Miroslavy Topinkové-Knapkové. Je samozřejmě otázkou, nakolik se jim podaří splnit očekávání namlsaných fanoušků a vylovit z olympijského kanálu další cenné kovy. Buď jak buď i z dálky za několika moři můžete na bet365.com sledovat live výsledky a počínání našich reprezentantů alespoň morálně podpořit. Je faktem, že ani Synek ani Topinková-Knapková po dosavadních úspěšných výsledcích nemohou zapřít myšlenky na solidní umístění. Stálice posledních let Synek by jistě ráda ke dvěma dosavadním stříbrným olympijským medialím z Londýna a Pekingu přidala další cenný kov, což vzhledem k jeho prvnímu místu z Mistrovství Evropy v Bělehradě z roku 2014 zdaleka nemusí být nereálný cíl. Rovněž ani ambice olympijské vítězky z Londýna a mistryně světa ze Srbska Topinkové-Knapkové nemohou být jiné. Věřme tedy, že naše naděje obstojí i ve srovnání s kvalitní světovou konkurencí.

 

SP 2016 - Račice

SP Duisburg 2016 OH kvalifikace

Instagram #czechcanoe

Zonerama

Založte si vlastní fotogalerii Zonerama
 

Slalom - ČP

Sjezd - ČP

image cp2016 sjezd mala

Kamenice 23. - 24.04.
Čeňkova Pila 30.04 - 01.05.
Roudnice n.L. 14. - 15.05.

  • Výsledky - Kamenice
 

Nepřehlédněte

Rychlostní kanoistika na ČT Sport
Mistrovství Evropy - Račice
Mistrovství světa - Miláno
- semifinále
- finále sobota
- finále neděle

Freestyle & Extreme
Lipno Devils Extreme Race
Lipno Sport Fest

Slalom&Sjezd

Český pohár 2016
Veltrusy - čtvrtek 21.4. 13:30
Troja - čtrtek 28.4. 9:45

Český pohár - žebříček
Nové výkonnostní třídy

Diskuzní fórum

Výsledky slalom