Kanoe.cz

Jak se připravují naše medailové naděje na Olympijské hry v Riu?

Letní olympijské hry v Rio de Janeiru již pomalu ťukají na dveře a spolu s nimi finišuje i příprava českých medialových nadějí na největší sportovní událost letošního roku. Jaká je aktuální forma našich předních olympioniků a jak vidíme jejich šance na účast a na slušné umístění v olympijských závodech se dozvíte v tomto článku.

Bitva o místo mezi kajakáři – slalomáři

Mezi kajakáři vrcholí bitva o to, kdo se na olympiádu podívá a kdo nakonec zůstane doma. Navzdory obrovské konkurenci mezi muži se do brazilského Ria může dostat pouze jeden z našich elitních kajakářů. Což znamená, že dvěma závodníkům z tria Vavřinec Hradílek, Vít Přindiš a Jiří Prskavec nakonec zůstanou oči pro pláč. Jaké jsou jejich šance? Pro Vavřince Hradílka hovořím především vítězství na Mistrovství Oceánie, stříbrná olympijská mediale z Londýna a bohaté závodnické zkušenosti, ve prospěch Jiřího Prskavce zase naopak titul úřadujícího světového šampiona. Triumfem v rukách Víta Přindiše je pak nedávné vítězství na trati v australském Penrithu. Boj o jediné nominační místo tak bude zřejmě ještě velmi tuhý, přičemž není vyloučeno, že by nominační místo mohl "vyfouknout" např. Ondřej Tunka. Pokud bychom však měli aktuálně někoho z uváděné trojky tipovat, favoritem na nominaci by byl podle našeho názoru pravděpodně dvaadvacetiletý talent Prskavec.

vavrinec hradilek a stanislav jezek

 

České naděje v rychlostní kanoistice

Bez šance ani medailových ambicí se do Brazílie rozhodně nechystají kajakář Josef Dostál a kanoista Martin Fuksa. Ostatně, mohou se opřít o více než solidní výsledky – za Martina Fuksu hovoří mj. zlatá medaile v kategorii C1 na 500 metrů a stříbrná medaile na dvojnásobné trati, které vybojoval v loňském roce na Mistrovství světa v Miláně, úspěchem Josefa Dostála je pak druhá pozice v kategorii K1 na kilometrové trati a bronzová příčka, kterou vybojoval s kolegy Danielem Havlem, Janem Štěrbou a Lukášem Trefilem na čtyřkajaku. Zapomenout přitom nesmíme ani na dvě zlaté medaile, které Josef Dostál ve stejných kategoriích vybojoval na Mistrovství světa o rok dříve v Moskvě. Doufejme proto, že na tyto úspěchy dokáží čeští reprezentanti navázat i na vrcholné události roku, k čemuž by jim mělo dopomoct i aktuálně probíhající soustředění v americké Kalifornii.

 

Nezapomeňme na skifaře

Obdobně jako u rychlostních kanoistů jsme se mohli na loňské olympiádě těšit též z úspěchů předních českých skifařů – Ondřeje Synka a Miroslavy Topinkové-Knapkové. Je samozřejmě otázkou, nakolik se jim podaří splnit očekávání namlsaných fanoušků a vylovit z olympijského kanálu další cenné kovy. Buď jak buď i z dálky za několika moři můžete na bet365.com sledovat live výsledky a počínání našich reprezentantů alespoň morálně podpořit. Je faktem, že ani Synek ani Topinková-Knapková po dosavadních úspěšných výsledcích nemohou zapřít myšlenky na solidní umístění. Stálice posledních let Synek by jistě ráda ke dvěma dosavadním stříbrným olympijským medialím z Londýna a Pekingu přidala další cenný kov, což vzhledem k jeho prvnímu místu z Mistrovství Evropy v Bělehradě z roku 2014 zdaleka nemusí být nereálný cíl. Rovněž ani ambice olympijské vítězky z Londýna a mistryně světa ze Srbska Topinkové-Knapkové nemohou být jiné. Věřme tedy, že naše naděje obstojí i ve srovnání s kvalitní světovou konkurencí.

 

Instagram #czechcanoe

Paddleboarding

logo CFSUP 2017 8.-9.4. SUP START
13.5. Prague Marathon
10.-11.6. SUP Mácháč
30.7. SUP Slapy-Praha
26.-27.8. Lipno Fest
9.9. Týn nad Vltavou
14.10. Krumlovský maraton

Napsali o nás

Články o vodních sportech Galuškovi volili v Sydney
29.01.2018, klatovsky.denik.cz
Vodácké mistrovství ČR v běhu na lyžích zná svého vítěze
29.01.2018, padler.cz
Drahošův tým si vybral místo s výhledem na Hrad. Ale ten je v mlze
27.01.2018, idnes.cz
Nálada v davu příznivců Drahoše klesá k bodu mrazu. Hrad zůstává v mlze
27.01.2018, idnes.cz
Lež, byznys a papaláštví vítězí, napsal kajakář Hradilek k vítězství Miloše Zemana
27.01.2018, parlamentnilisty.cz

všechny články

Sport podporuje

logo Praha 100px