Kanoe.cz

Jak se připravují naše medailové naděje na Olympijské hry v Riu?

Letní olympijské hry v Rio de Janeiru již pomalu ťukají na dveře a spolu s nimi finišuje i příprava českých medialových nadějí na největší sportovní událost letošního roku. Jaká je aktuální forma našich předních olympioniků a jak vidíme jejich šance na účast a na slušné umístění v olympijských závodech se dozvíte v tomto článku.

Bitva o místo mezi kajakáři – slalomáři

Mezi kajakáři vrcholí bitva o to, kdo se na olympiádu podívá a kdo nakonec zůstane doma. Navzdory obrovské konkurenci mezi muži se do brazilského Ria může dostat pouze jeden z našich elitních kajakářů. Což znamená, že dvěma závodníkům z tria Vavřinec Hradílek, Vít Přindiš a Jiří Prskavec nakonec zůstanou oči pro pláč. Jaké jsou jejich šance? Pro Vavřince Hradílka hovořím především vítězství na Mistrovství Oceánie, stříbrná olympijská mediale z Londýna a bohaté závodnické zkušenosti, ve prospěch Jiřího Prskavce zase naopak titul úřadujícího světového šampiona. Triumfem v rukách Víta Přindiše je pak nedávné vítězství na trati v australském Penrithu. Boj o jediné nominační místo tak bude zřejmě ještě velmi tuhý, přičemž není vyloučeno, že by nominační místo mohl "vyfouknout" např. Ondřej Tunka. Pokud bychom však měli aktuálně někoho z uváděné trojky tipovat, favoritem na nominaci by byl podle našeho názoru pravděpodně dvaadvacetiletý talent Prskavec.

vavrinec hradilek a stanislav jezek

 

České naděje v rychlostní kanoistice

Bez šance ani medailových ambicí se do Brazílie rozhodně nechystají kajakář Josef Dostál a kanoista Martin Fuksa. Ostatně, mohou se opřít o více než solidní výsledky – za Martina Fuksu hovoří mj. zlatá medaile v kategorii C1 na 500 metrů a stříbrná medaile na dvojnásobné trati, které vybojoval v loňském roce na Mistrovství světa v Miláně, úspěchem Josefa Dostála je pak druhá pozice v kategorii K1 na kilometrové trati a bronzová příčka, kterou vybojoval s kolegy Danielem Havlem, Janem Štěrbou a Lukášem Trefilem na čtyřkajaku. Zapomenout přitom nesmíme ani na dvě zlaté medaile, které Josef Dostál ve stejných kategoriích vybojoval na Mistrovství světa o rok dříve v Moskvě. Doufejme proto, že na tyto úspěchy dokáží čeští reprezentanti navázat i na vrcholné události roku, k čemuž by jim mělo dopomoct i aktuálně probíhající soustředění v americké Kalifornii.

 

Nezapomeňme na skifaře

Obdobně jako u rychlostních kanoistů jsme se mohli na loňské olympiádě těšit též z úspěchů předních českých skifařů – Ondřeje Synka a Miroslavy Topinkové-Knapkové. Je samozřejmě otázkou, nakolik se jim podaří splnit očekávání namlsaných fanoušků a vylovit z olympijského kanálu další cenné kovy. Buď jak buď i z dálky za několika moři můžete na bet365.com sledovat live výsledky a počínání našich reprezentantů alespoň morálně podpořit. Je faktem, že ani Synek ani Topinková-Knapková po dosavadních úspěšných výsledcích nemohou zapřít myšlenky na solidní umístění. Stálice posledních let Synek by jistě ráda ke dvěma dosavadním stříbrným olympijským medialím z Londýna a Pekingu přidala další cenný kov, což vzhledem k jeho prvnímu místu z Mistrovství Evropy v Bělehradě z roku 2014 zdaleka nemusí být nereálný cíl. Rovněž ani ambice olympijské vítězky z Londýna a mistryně světa ze Srbska Topinkové-Knapkové nemohou být jiné. Věřme tedy, že naše naděje obstojí i ve srovnání s kvalitní světovou konkurencí.

 

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Instagram #czechcanoe

Sport podporuje

logo Praha 100px